Історія, яка довго буде Сьогоденням

У Дні вшанування учасників Революції Гідності студенти-першокурсники  нашого інституту зустрілися із науковим працівником Музею Майдану і Революції  Гідності Євгенієм Сафар’янсом.

Він розповів не лише про трагічні і героїчні події трирічної давнини,  а й про участь студентства у Революції на граніті, у «помаранчевому» Майдані. Сьогоднішні першокурсники у дні Революції Гідності були старшокласниками, а сам Євгеній  тоді закінчував історичний факультет столичного університету імені Шевченка. У кожного з нас свої особисті враження і переживання. Було цікаво звірити їх з думками старшого ровесника, ще й безпосереднього учасника тих подій. «Майдан, у першу чергу, змінив свідомість людей. Вони зрозуміли, що можуть творити майбутнє власними силами».

Серед тих, хто вписав своє ім’я  в героїчний літопис Революції Гідності та й у сучасну історію, – тодішній студент Грінченкового університету  Віталій Кузьменко. Він брав участь у протестах з першого дня, був жорстоко побитий «беркутівцями». Але не злякався, не зрадив Майдан. З початком російської інтервенції на Донбас пішов в АТО добровольцем-розвідником. Віталій – ровесник Незалежності. Минулого року на День Незалежності він у військовій парадній колоні пройшов святковим Хрещатиком. Тим Хрещатиком, на якому відстоював своє і наше право жити в цивілізованій країні…