Народжені перемагати

Чи знаєте, що у світовому рейтингу кіберспортсменів українці серед лідерів? І найпрестижніші чемпіонати виграють, із сотнями тисяч доларів призових.

NAVI («Natus Vincere» – з латині «Народжені перемагати») – найвідоміша українська кіберспортивна організація, пріоритетними ігровими дисциплінами якої є «Counter-Strike 2» та «Dota 2». Наприкінці березня цього року український клуб переміг європейський колектив «FaZeClan» з рахунком 2:1 у фіналі турніру «PGL Major Copenhagen 2024» із гри «Counter-Strike 2*». За перше місце отримав 500 000$ призових. А під час трансляції фіналу українська студія «Maincast» зібрала 5,3 млн гривень на потреби НГУ «АЗОВ».

NAVI надихають мільйони фанатів по всьому світу, а їхня історія – це захоплива розповідь про талант, відданість справі та вічну жагу перемоги.

Старт

Історія «Natus Vincere» розпочалася 2009 року. Тоді казахський меценат Мурат «Arbalet» Жумашевич вирішив створити кіберспортивну команду і дати можливість талановитим гравцям повністю зосередитися на тренуваннях, щоб перемагати на світових турнірах.

Першим, хто відгукнувся, був киянин Сергій «Starix» Іщук. Отож команда пустила своє коріння в Україні. Сергію доручили сформувати міцну п’ятірку гравців у «Counter-Strike 1.6». До першого складу команди ввійшли Данило «Zeus» Тесленко, Іоанн «Edward» Сухарьов, Арсеній «Ceh 9»Триноженко та Єгор «Markeloff» Маркелов. Менеджером став киянин Олександр «Zero Gravity» Кохановський.

Кроки до успіху

Спочатку кіберспортсмени виступали під назвою «Arbalet.UA», але згодом було провели конкурс на кращу назву і зрештою стали «Natus Vincere».

Авторитет у «Counter-Strike» завоювали швидко. Вже 2010 року здобули 12 медалей, з них 8 золотих. Тоді ж таки створили команду для гри «Dota» і наступного року змогли перевершити всіх у найпрестижнішому турнірі «The International». Здобувши переможний виграш – 1 мільйон доларів.

Відтоді їх стали впізнавати на світовій арені. А згодом NAVI пережила тривалий період занепаду. Довелося вдатися до кадрової онови у команду з CS:GO – замість Данила «Zeus» Тесленка ввели молодого й талановитого українця Олександра «s1mple» Костилєва. Тепер він один з найвідоміших кіберспортсменів у світі.

«Народжені перемагати» були помітні на різних чемпіонатах, але не могли похвалитися стабільною грою. Згодом команду із «Контр-страйку» покинув Іоанн «Edward» Сухарьов, поступившись місцем Кирилу «Boombl4» Михайлову. А незабаром тренером стала майбутня легенда Андрій «B1ad3» Городенський. 2017 року команду з «CS:GO» поповнили Денис «ElectroNic» Шарілов, 2020-го – Ілля «Perfecto» Залуцький, а через рік – Валерій «b1t»Ваховський. Тоді ж таки NAVI перемогла у турнірі «PGL Major Stockholm 2021».

Велика війна

З повномасштабним вторгненням росії в Україну питання про участь росіян в команді стало руба. У травні «Boombl4» відправили на лаву запасних, натомість прийшов український гравець Віктор «sdy» Оруджев. Згодом і він покинув команду, передавши естафету Андрію «npl» Кухарському. Так тривало до літа 2023 року, доки команда із «CS:GO» не вирішила повністю перервати контакти з росіянами. «Perfecto», «elektronic» та українця «npl» успішно замінили «Aleksib», «jL» і «iM».

До слова, у квітні 2022-го «Народжені перемагати» представили жіночу команду «NAVI Javelins» із «Counter-Strike 2», і до кінця року вона посіла своє заслужене місце серед найкращих у світі.

Нині NAVI є партнерами ініціативи «UNITED24», яка підтримує Україну у її справедливій відсічі російської агресії. А кіберспортсмен «s1mple» одноосібно пожертвував для потреб оборони 100 000 доларів.

Ще одним широким жестом підтримки став документальний фільм від організації «Покидаючи дім». Сюжет розповідає про фанатів кіберспорту з Харкова, Маріуполя, Мелітополя та інших міст, постраждалих від російської агресії. Знімальна група використала популярність команди, щоб додатково привернути увагу світового товариства до російського варварства в Україну.

* * *

За даними веб-сайту HLTV, українська команда тривалий час була найкращою у світі із CS, але найдовше втримували цю позицію з 19 липня 2021-го до 4 квітня 2022 року. Нині вони другі у світовому рейтингу. За результатами цього ж аналітичного ресурсу, з 2016-го по 2023 рік Олександр «s1mple» Костилєв був у рейтингу найкращих гравців світу і двічі його очолював.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company