Коронавірус: двобій триває

Експерти Київської школи економіки (КШЕ) провели онлайн-брифінг, на якому проаналізували перебіг коронавірусної пандемії в Україні минулого року.

За словами Катерини Кузьмінової, аналітикині Центру економіки охорони здоров’я КШЕ, Україна на 40 відсотків виконала рекомендації  Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо повної вакцинації дорослого населення. У Києві цифра вакцинованих повним курсом дорослих на фініші 2021 року сягнула 70%.

Зазначалося, що динаміка поширення пандемії виявила нові фактори, що вплинули на прогнозування ситуації з Covid-19: зникнення сезонності, початок вакцинації та ефективність карантинних обмежень.

Починаючи із листопада і до кінця 2021 року по всій країні спостерігалося відчутне коливання динаміки щеплень. «Якщо у жовтні щеплювалося у середньому до 240 тисяч населення щодобово, то у грудні, на жаль, почався спад активності, – констатував Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки. – Торік Україну накрило дві потужні хвилі захворюваності. Піки випали на квітень (в середньому 4600 госпіталізованих щодоби) та на кінець жовтня – початок листопада (близько 5000 ушпиталених щодоби)». Саме на ці періоди випали і спалахи смертності: в середньому 396 осіб на добу навесні і понад 680 осіб щодоби – восени.

2021 рік, на думку фахівців, засвідчив, що попри нові мутації страшної недуги карантинні застережні заходи, включно з вакцинацією, довели свою ефективність.

Втім аналітики КШЕ прогнозують новий потужний наступ коронавірусу – цього разу його різновиду «Omicron», який поширюється значно швидше й агресивніше. А отже, людство й медицину чекають нові серйозні виклики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company