Марія Хелена АНДРЕ: «Змусьте уряд винести на порядок денний питання соціального діалогу»

Поміж документів, розданих учасникам засідання ради Конфедерації Вільних профспілок України (КВПУ), була доволі цікава табличка – про суми заборгованості з виплати заробітної плати цього року. В кожній області та в цілому по країні. Цифри, взяті з офіційного сайту Державної служби статистики України, надто красномовні.

Якщо на початок квітня 2019 р. в цілому по країні трудящі недоотримали майже два з половиною мільярда зароблених гривень, то в деяких областях різниця заборгованості вражає ще більше – від «мізерних» 300 тисяч на Буковині чи 6,8 млн грн на Житомирщині до 462,9 млн грн у Донецькій області!

Враження, що показники в оцій таблиці –  з різних країн:

Окрім заборгованості із зарплати, активістами незалежних профспілок з регіонів наведено не менш вражаючі приклади: нехтування правилами охорони праці, хамське поводження адміністрацій, інші порушення роботодавцями прав трудівників, разюча – у сотні разів! – різниця рівнів зарплат працівників низової ланки та топ-менеджменту. У виступах учасники засідання констатували: нема ані соціальної справедливості, ні суспільного діалогу. І це в умовах нібито переформатування влади. 

У подоланні цієї проблеми неоціненну роль повинні відігравати і медіа. Та про який соціальний діалог можна розводитися, коли провідні медіаресурси контролюють олігархи, а незалежних медіа кіт наплакав?

– Ми недалеко відійшли від Казахстану, Білорусі і Росії, де знищуються незалежні профспілки, але ми згуртовані, змогли інтегруватися у міжнародний профспілковий рух, – вважає голова КВПУ Михайло Волинець.

Свідченням уваги міжнародних профспілкових структур до українського незалежного профспілкового руху стала участь у засіданні директора Бюро Міжнародної організації праці з питань діяльності трудящих (МОП) Марії Хелени Андре та представника регіонального офісу МОП у Будапешті Магнуса Берге.

Як зауважила пані Андре, на засіданні «почула для себе багато нового» та виокремила наріжні українські проблеми: нехтування законами і високий рівень корупції.

– Змусьте уряд включити до порядку денного питання соціального діалогу, – наголосила чільна представниця МОП. – Є час вимог, є час протестів, час переговорів, час компромісу. Ваша країна підписала багато конвенцій МОП, і ваш уряд не захоче, щоб його кликали до Женеви на «на килим», у штаб-квартиру нашої організації. Міжнародна профспілкова солідарність дуже важлива, ми будемо вас підтримувати, але не можемо вирішувати ваші проблеми за вас.

З ДОСЬЄ «ГРІНЧЕНКО-ІНФОРМУ»:
Міжнародна організація праці (МОП) (англ. International Labour Organization) – спеціалізована установа Організації Об’єднаних націй (ООН), діяльність якої спрямована на підтримку міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці. Першочерговими завданнями діяльності Міжнародної організації праці є підтримка демократії і соціального діалогу, боротьба з бідністю і безробіттям, заборона дитячої праці. Нині членами МОП є 185 держав. Основні органи МОП: Міжнародна конференція праці, Адміністративна рада та розташований у Женеві постійний Секретаріат – Міжнародне бюро праці (МБП).
За часів своєї діяльності МОП ухвалила понад 190 конвенцій (міжнародні угоди, які підлягають ратифікації державами-членами Організації) і 202 рекомендації. Щорічно МОП витрачає близько 130 млн дол. США для запровадження в країнах-членах МОП проектів технічної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company