На передовій інформаційної війни

Нарешті на сьомому році війни Україна спромоглася запровадити інституцію, щоб протистояти інформаційній агресії. Центр стратегічних комунікацій відкрило Міністерство культури та інформаційної політики.

Презентував новий підрозділ сам міністр Олександр ТкаченкоПовідомив, що головним завданням центру є протидія дезінформації в умовах гібридної війни з Росією. Організація тісно і скоординовано співпрацюватиме з РНБО, державним інформаційним агентством «Укрінформ», а також з аналогічними центрами країн Балтії, Чехії, Фінляндії та євроструктурами у Брюсселі.

– Живемо в епоху, коли інформація повсюди і ми отримуємо її зі смартфонів практично в постійному режимі, – зауважив Олександр Ткаченко. –З одного боку це перевага, а з іншого – серйозні загрози для національної безпеки. Україна сьогодні на передньому краї війни з Росією, тож саме ми у повній мірі відчуваємо вплив фейків, дезінформації, маніпуляції, що день і ніч ллються на нас. Протидія цьому, розвінчування цього, правдиве інформування наших людей, зусилля, спрямовані на те, щоб правду про російську агресію знали у всьому світі, – ось завдання для нової комунікативної організації.

Про пріоритетні напрямки і принципи роботи Центру стратегічних комунікацій розповіла його очільниця Любов Цибульська. Колектив досвідчених спеціалістів, за її словами, має намір зосередитися на стратегічних напрямах протидії дезінформації через постійне інформування, адвокацію зусиль держави у протистоянні цьому глобальному злу на міжнародному рівні. Тому й важлива співпраця Центру з державними інститутами, громадянським суспільством і міжнародними партнерами.

У журналістів було багато запитань про новостворену організації, про те, наскільки прогнозованими і реальними є очікування щодо її творчого потенціалу. Але найбільше, що непокоїло журналістів, – чи не стане нова структура репресивним органом?

Любов Цибульська запевнила: метод суцільного контролю і заборон – не їхній метод, ніхто не збирається блокувати телеканали чи популярні сайти. Але принагідно застерегла: якщо будуть вагомі причини, якщо, скажімо, РНБО ухвалить справедливе рішення про санкції для порушників чи відвертим інформаційним ворогам України, то Центр стратегічних комунікацій детально роз’яснюватиме суспільству причини такого рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company