НЕ ВПУСТІМО «ЧЕРВОНОГО ПІВНЯ»!

Раніше таке ми бачили хіба що у фільмах жахів. Чоловік палив суху траву, а згоріло обійстя старенького сусіди. Той ледве врятувався, але позбувся житла… Хтось підпалив купу старого мотлоху, а неподалік,  пригірком, мама котила в колясці немовля. Жінка з необачності не втримала візок і він покотився у полум’я. Дитинку врятувати не вдалося… Після такого жахіття ця новина вже й не видається страшною. Щоб спростити полювання на щуку, браконьєри випалили у заплаві очерет. Скільки незаконно «виловили» риби на нерестовищі, невідомо, але вогнем знищили гніздування десятків тисяч пернатих…

Про страшні людські трагедії, найчастіше через власну безпечність, говорить і суха статистика. Порівняймо. Якщо років зо тридцять тому в Україні щороку виникало 17-18 тисяч пожеж, то торік «червоний півень» розгулював понад 80 тисяч разів! (Тут, зрозуміло, не враховано пожежі в окупованих Криму і районах Донбасу). У вогні загинуло 1819 людей, майже півтори тисячі травмувалося. Значно більше, ніж у попередні роки.

Чому біда так часто заходить до наших домівок, у громадські місця, заклади відпочинку і торгівлі? Відповідь убивчо банальна: 70 відсотків біди спричинило необережне поводження з вогнем. А кожну шосту пожежу –  порушення правил техніки безпеки під час роботи з електроприладами, користуванням побутовою технікою.

Почастішали пожежі і в навчальних закладах.  У лютому зайнялося технічне приміщення в гуртожитку Ужгородського національного університету. Коридори шестиповерхової будівлі заволокло димом,  рятувальники  евакуювали триста мешканців. У березні «червоний півень» заскочив у Хмельницький торгівельно-економічний коледж. Надзвичайники евакуювали понад сотню студентів. Частину рятували з верхніх поверхів  пожежними автомеханічними драбинами.

22 березня на лінію «101» зателефонувала вахтерка Чернівецького транспортного коледжу: «Горимо!» Очікуючи пожежних, працівники закладу самостійно боролися з вогнем, використовуючи вогнегасники та пожежні крани. Але їхніх зусиль і підручних засобів виявилося замало. Вогонь, спалахнувши на мансардному поверсі, перекинувся на горище і швидко переповзав дерев’яними перекриттями старої будівлі. Евакуювали понад три сотні студентів та працівників коледжу. Будинок врятували, але дах згорів. Біди наробило коротке замикання в електромережі.

Вкотре доводиться застерігати, повторюючи прописні істини. Правильно облаштовуйте електромережі, не заощаджуйте на вогнетривких матеріалах, обережно поводьтеся з обладнанням. Профілактика, роз’яснювальна робота, особливо серед молоді, має стати найпершим обов’язком для наставників і керівників. Пройдіть зі своїм колективом, краще разом з представником пожежно-рятувальної служби, шляхами евакуації з приміщення, навчіться користуватися вогнегасником. Пожежам легше запобігти, ніж загасити невситиме полум’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company