Не сотворімо «метроCOVIDен»!

Після двох місяців карантину метро у Києві нарешті знову працює!

25 травня 2020 року – день, який ми точно пам’ятатимемо. Відтепер знову зможемо вирушити у годинну подорож з «Червоного Хутора» до станції «Сирець». Але краще так не робити, якщо, звісно, вам не потрібно на роботу чи якщо не кличуть  невідкладні справи.

Тепер в метро діють обмеження на вхід: пасажири мають бути в масках і з температурою тіла не вище 37,2о. Наявність масок перевіряють співробітники метрополітену, а температуру міряють, коли бачать у людини «додаткові симптоми».

Метро. День перший. Ті, хто тоді вирішив скористатися метрополітеном, вже точно прокинулися раніше. Бо години пік і дистанція – поняття несумісні. Але, зайшовши на станцію метро, здивовано помічаєш: людей набагато менше, ніж сподівався. Тай жетон вже не купиш: тепер – лише безконтактна оплата або білети з QR кодом.

А от з дотриманням дистанції – вже проблема. На жаль, прості «наклейки» не здатні зробити людей свідомими і змусити їх дотримуватися правил.

Тим часом підземка їздить у звичайному режимі – у пікові години інтервал між потягами 1 хв 30 с, у міжпікові – 2-3 хв. Пасажиропотік моніторять у режимі реального часу.

Наскільки успішною стане така модель відновлення транспортної системи столиці, стане відомо згодом. Зокрема, і за статистикою захворювань. Якщо хворих побільшає, не виключено, що метро опустіє.

Про те, правильно чи неправильно вчинила влада, можна дискутувати довго, але одне відомо вже точно: за час перебування на карантині Київський метрополітен зазнав збитків на суму 600 млн гривень. Ці гроші потрібні не лише на обслуговування поїздів, які під час карантину продовжували ходити своїм маршрутом (це передбачено технологією), а ще й на виплату зарплат.

Тому будьмо свідомими і законослухняними: вже навіть цим підсобимо країні долати тяжкі часи. Та й собі допоможемо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company