НЕ СТАЛО «УКРАЇНСЬКОГО МЕНЕДЖЕРА СВІТУ»

Вранці 24 жовтня у своєму київському помешканні, в родинному колі пішов з життя видатний український економіст, професор, благодійник і громадський діяч Богдан Гаврилишин.

Він народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець на Тернопільщині. Отримав диплом магістра за спеціальністю «інженер-механік» в Університеті Торонто, MBA – в Міжнародному інституті менеджменту (Женева), а ступінь доктора економіки та суспільних наук – у Женевському університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, Світової академії мистецтва та науки, Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор семи університетів Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89-ти країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, опісля – аналогічний навчальний заклад в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips».

Працював радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем’єр-міністрів; головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фундацію свого імені в Києві і фонд «Відродження» в Женеві.

Автор книжок  «Дороговкази в майбутнє» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

За значний внесок в розвиток України на честь 90-річного ювілею нагороджений орденом Свободи, а святійшим Патріархом Філаретом  – орденом Святого Миколи Чудотворця.

Він називав себе «українським  менеджером світу», до останнього подиху свято вірив у те, що Україна після багаторічних блукань нарешті вийшла на шлях цивілізованого європейського поступу. Підсумкова фраза книжки його роздумів і спогадів «Залишаюсь українцем» – «Вчитися, мріяти, діяти. З ентузіазмом, оптимізмом, захопленням» – нехай віднині стане дороговказом для кожного з нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company