Нова біда. Тепер з Уханя

Під завісу старого року в Китаї виявили недугу, що спричиняє запалення легенів. Лише минулого тижня виявлено близько двох сотень нових хворих. А нині загальна кількість інфікованих перевершила  тисячну позначку. Десятеро померли.

Вірус ідентифікували як штам короновірусу. Китай вже  закрив сполучення з містом Ухань – епіцентром захворювання, з його 11 мільйонним населенням.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, джерелом нового спалаху стали тварини. Із зараженням пов‘язують міський продовольчий ринок морепродуктів, який наразі закритий для дезінфекції. Ця ж таки організацією суворо застерегла світову медичну спільноту, але поки що не бачить підстав оголошувати надзвичайну ситуацію.

Національна комісія з питань охорони здоров’я КНР повідомила, що нібито досі зафіксовано лише два випадки, коли інфіковано людину від людини. Найпоширенішими ознаками інфекції є респіраторні симптоми, підвищена температура, кашель, важке дихання.

Днями кількох пасажирів рейсу Шанхай-Петербург через службовий вхід терміналу в санкт-петербурзькому аеропорту Пулково в спеціальних костюмах забрали до інфекційної лікарні…  Це поки що найближча точка цього захворювання до України.

«Вірус із ознаками ОРЗ поки не дістався нашої країни». Цю радісну новину, хоч і з присмаком занепокоєння, підтвердило українське МОЗ та поширило щонайпростіші профілактичні рекомендації:

а) слідкувати за чистотою рук;
б) якомога частіше перебувати на вулиці;
в) бажано не користуватися ліфтом у багатоповерхівках;
г) забути на цей час про дієти і повноцінно харчуватись;
д) пам‘ятати, що звичайний грип від нової страшної недуги зможе відрізнити тільки кваліфікований лікар.

Тим часом вчені не сидять склавши руки. Китайські лікарі повідомили про метод з використанням екстракорполярного насичення крові киснем. Його випробовують в місті Ухань і запевняють, що завдяки йому вже врятували 53 людини.

Проте ефективний противірусний засіб, який зможе побороти цю недугу, обіцяють лише ближче до літа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company