Новоріччя: радість для добрих людей і… шахраїв

Свята, та ще такі тривалі, як Новорічно-різдвяні, не лише переповнюють радісним хвилюванням, щастям, очікуванням дива, веселощами, забавами. Вони розслабляють, умиротворяють, і часто просто притупляють нашу пильність. Цим користаються всякі зловмисники та шахраї на довірі: для них такі дні зазвичай «жнивні». Ось неповний список топ-новорічних афер, жертвою яких може стати кожен.

Квитки на ялинку

Купуєте квиток «з рук» на святкову Ялинку чи ковзанярський каток? Вже уявляєте, як буде весело, як радітимуть ваші діти, рідна вам людина? Будьте готові, що за адресою, куди ви дістанетесь, не буде ні катка, ні святкування. Отож зважайте, де і в кого купуєте квитки.

Один не вдома

Взимку кількість квартирних крадіжок збільшується. Пам’ятаєте фільм «Один вдома»? Грабіжники очікували, коли господарі будинку поїдуть відпочивати. А пересвідчившись, що в будинку нікого нема, ішли «на діло». Така ж схема і в Україні. Крадії пантрують за будинками та квартирами. Передусім – чи вмикається там світло. А тому якщо плануєте поїздку на відпочинок, попросіть когось час від часу навідуватися у ваш дім.

«Соціальна допомога»

Шахраї застосовують старий, але перевірений прийом, щоб виманити у вас гроші. Приходять до будинків чи квартир, пропонують подарунки – безкоштовні чи зі знижкою, нібито за рахунок соцдопомоги. Нав’язують їх, але потім настійно просять заплатити, «бо ж покупка дуже вигідна і дешевше ви не знайдете». Більшість погоджується – купує втричі дорожче і неякісне.

Привітання із «сюрпризом»

Зайшли в соцмережу, а тут повідомлення від подруги, яка просить в борг трохи грошей на свята. Обережно: це можуть бути шахраї! Зателефонуйте, пересвідчіться у достовірності повідомлення.

«Липкорукий» Дід Мороз

Сезон Дідів-грабіжників офіційно відкрито! Зазвичай вони діють за двома схемами. Перша: приходять і кажуть, що то вам ваші друзі замовили. Поки «Дід Мороз» розповідає казочки, «Снігурка» йде «пудрити носика», а дорогою згрібає в свою «косметичку» усе коштовне. Друга схема – це коли  ви самі запрошуєте злодюг у свою хату. Як? А за тією ж сумнівною рекламою Діда Мороза та Снігурки, замість яких  до вас спокійнісінько можуть завітати грабіжники із клунком. Щоб не стати жертвою, робіть такі замовлення лише у професійних агентствах.