«НЯША» І МЕДЖЛІС

Так званий «прокурор Криму» Наталія Поклонська своїм рішенням призупинила діяльність Меджлісу кримськотатарського народу. Рішення «прокуратури Криму» вже направлено в міністерство юстиції Росії для включення в загальний перелік громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких припинена на території країни.

 «Всю їх пропаганду буде заборонено», –  заявила «Няша».

«Прокурорський» вердикт про припинення діяльності Меджлісу діятиме до рішення Верховного суду Криму за позовом Поклонскої. Раніше вона зажадала визнати Меджліс екстремістською організацією, нині позов – у стадії розгляду.

Гнівна реакція української влади не забарилася. Президент Петро Порошенко висловив своє обурення: «Їм мало арештів і політичних судів над представниками кримськотатарського народу – вирішили заборонити весь Меджліс!» «Цілий народ директивою намагаються позбавити голосу, можливості представляти і захищати свої права. Це – чергове порушення базових прав і свобод людини, яке російські окупанти вчиняють у незаконно анексованому Криму, це відновлення сталінської політики щодо корінного народу півострова. Причина цьому – авторитарний страх перед самоорганізацією вільних людей», – наголосив Глава держави.

Один із лідерів кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров переконаний: заборона Меджлісу «особою, що видає себе прокурором Криму», «без сумніву, ляже в основу звинувачень проти пані  Поклонської у здійсненні особисто нею тяжких злочинів, включно з державною зрадою, викраденням і вбивством людей, незаконним позбавленням волі, порушенням недоторканності житла».

«Немає жодних сумнівів: це «рішення» стало можливим винятково за вказівкою Кремля, що свідчить про ескалацію Путіним і його оточенням конфронтаційних форм взаємовідносин з усім міжнародним співтовариством», – заявив Чубаров. Додавши: це хамська відповідь і на адресу переважної більшості депутатів Європарламенту, котрі 4 лютого нинішнього року виступили із Заявою на захист прав кримськотатарського народу і вимогою до Росії припинити репресії проти кримських татар.  «Очевидно, Путін, продовжує  керуватися тим, що у світі вже не існує ефективних інструментів, здатних припинити здійснювані ним брутальні порушення норм міжнародного права», – зауважив народний депутат. І закликав Президента України невідкладно звернутися до Генерального секретаря ООН та керівництва Європарламенту і Ради Європи з вимогою терміново скликати Раду Безпеки ООН, виконавчі органи ЄС і РЄ для запобігання загрози прямої розправи над корінним народом Криму, яка виходить від Росії – окупанта півострова.

Проте кремлівські правителі, очевидно, геть глухі до голосу лідерів корінного народу Криму, та й до здорового глузду. Мін’юст Росії вже включив Меджліс кримськотатарського народу до переліку організацій, «діяльність яких припинена у зв’язку із здійсненням ними екстремістської діяльності».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company