П’ята точка «Роскосмосу»

Росія не спроможна без України залишатися в колі успішних космічних держав. Без спеціалістів «Південмашу» росіяни не задні запустити український «Зеніт» з «Байконуру» у Казахстані. Спершу старт планували на липень, потім на жовтень, минула і груднева дата.

Без дніпровських інженерів «Роскосмос»  зриває контракт з африканською Анголою на запуск телекомунікаційного супутника Angosat-1. Цікаво, що саме «Роскосмос»  принципово відмовися від українських комплектуючих. Російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін заявляв про програму імпортозаміщення. Зокрема, в космічну галузь замість українських «Зенітів» мали прийти російські «Протони». Однак, сила земного тяжіння для  багатьох  двигунів цієї серії  стала нездоланною.

Російські ракети відмовляються злітати навіть за присутності президента Володимира Путіна, як це трапилося у квітні на новозбудованому далекосхідному космодромі «Восточний». Ракета з промовистою назвою «Союз» стартувала лише з другої спроби. Восени провалилася російсько-європейська експедиція на Марс. Досягнувши «червоної планети», космічний апарат прислав на Землю великий привіт і замовк назавжди. До цього Росія двічі самостійно намагалася здійснити операцію «Марснаш».

Найпровальнішим для «Роскосмому»  виявився  2015 рік – космічні ракети падали, як підстрелені дикі качки. У квітні згорів «Прогрес» із вантажем для міжнародної космічної станції, у травні завалився «Протон» разом із мексиканською апаратурою, дочасно зійшли з орбіти два іноземні супутники російського виробництва і власний військовий супутник «Кондор».  Були й інші аварії.

Здається, росіяни швидко знайшли причину своїх невдач.

Настоятель  храму святого великомученика Георгія Побідоносця Сергій Бичков освячує ракети, що стартують з космодрому Байконур,  пише один із російських сайтів . «З тими ракетами, що ми освячували, було все в порядку, а падали саме неосвячені», – цитуємо видання. В цьому і криється  причина падіння одного із  «Протонів», вважає російський батюшка.  «Я випадково опинився за містом і ракету запускали без мого благословіння – тут знову все той же промисел Божий», – пояснив отець Сергій. Після такого зізнання в блогосфері з’явилися пропозиції поміняти космонавтів на російських православних служок.

Незважаючи на війну з Україною «Роскосмос» хотів би закупити 12 наших носіїв «Зеніт». Запуски «Протонів» стають збитковими. Через часті аварії вартість страхових ризиків виявилася надвисокою. За оцінками експертів, частка українських поставок у космічну галузь Росії  менша п’яти відсотків. Однак це дуже критичні відсотки, бо сюди входять комплектуючі, яким  «Роскосмос» так і не знайшов заміни, як, наприклад, космічним двигунам «Зеніт».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company