Переможний червень «Манчестер Сіті»

У фінальному матчі європейського чемпіонату на полі Олімпійського стадіону Ататюрка в Стамбулі «Манчестер Сіті» здолав міланський «Інтер».

Це перший «вухатий» кубок в історії англійського клубу та перший після 2011 в особистому набутку Пепа Гвардіоли, нинішнього тренера англійців. А «Інтер» міг повернути для Італії перемогу у ЛЧ після 13-річної перерви.

«Містяни» розпочали впевнено. Збалансована гра у центрі, декілька небезпечних моментів біля воріт Онани – голкіпера «Інтера». Але «нерадзурі» вишукано оборонялися. У першому таймі Холланд зробив всього 9 дотиків до м’яча, та й сумарна ефективність дій Ерлінга виявилася невисокою.

По перерві обидві команди вийшли на поле без змін у складах.

На 58-й хвилині «чорно-синім» неймовірно пощастило: Бернарду Сілва віддав різкий пас назад на Аканджі, а той невдало зупинився. Мартінес перехопив м’яч і забіг у лівий край штрафного, опинившись перед Едерсоном. Але кут обстрілу виявився занадто гострим. Бразилець парирував удар чемпіона світу. Після цього Сімоне Індзагі, тренер «Інтера», випустив Ромелу Лукаку. Як показав дальший хід подій, бельгійця треба було випускати раніше.

Ромелу набагато краще чіплявся за передачі від Онана і значно краще обігрувався. Вже за кілька хвилин бельгієць прийняв дальній пас від голкіпера й скинув його так, що «Інтер» міг іти в атаку 3-в-2.

Гра була рівною. На стадіоні Ататюрка голом навіть і не пахло, однак на 68-й хвилині «Манчестер Сіті» таки знайшов свій шанс.

Все почалося з уривання Гюндогана на лівий край штрафного та розвороту перпендикулярно назад. Ілкай віддав Фодену, той змістився глибше й перевів поперек поля на Аканджі, а Мануель видав фантастичний розрізний пас у штрафний майданчик на Сілву.

Удар португальця заблокували, але м’яч прилетів у ніким не прикритого Родрі, який вальяжним ударом пальнув повз Онану. 1:0!

Звісно ж, «Інтер» побіг відіграватися. І вже на 71-й хвилині команда ледь не домоглася свого.

Дюмфріс у боротьбі перед штрафним скинув м’яч усередину. Аканджі не зміг вистояти у своїй зоні, дозволивши Дімарко пробити головою метрів з семи – поперечина врятувала Сіті. Федеріко тут же зіграв на добиванні, але влучив у ногу Лукаку.

Прямо перед цим епізодом Сімоне Індзагі пішов ва-банк. Він освіжив позиції , кинувши у бій Белланову й Госенса, і перевів Дімарко в центр оборони. Пізніше на полі з’явилися Мхітарян і Д’Амброзіо.

Федеріко постійно йшов уперед, перемелюючи оборону Манчестер Сіті. У центрі поля у «міщан» складалося не так, як у першому таймі. Опорну зону переслідували постійні помилки та перехоплення м’яча. Боротьба тривала.

Такий футбол мав принести «Інтеру» овертайми. Зокрема, на 87-й хвилині Госенс залишився без опіки на лівій стійці, скинувши подачу від Белланови на Лукаку. Ромелу «стріляв» з мінімальної відстані, але кіпер «блакитних» зупинив уважайте стовідсотковий гол на лінії воріт.

Ну а під час подачі останнього кутового Д’Амброзіо вдарив м’яч головою. Постріл було націлено у площину, але Едерсон вкотре врятував «синіх». Цей момент став останнім у зустрічі.

Фінальний свисток зафіксував чемпіонську перемогу «Манчестер Сіті» з рахунком 1:0.