ПЛІЧ-О-ПЛІЧ, ДУША ДО ДУШІ…

Такий велелюдний захід містечко Бахмач на Чернігівщині, здається, бачило вперше.

Патріотична молодь, очолювана тележурналістом та істориком Ростиславом Мартинюком й активістами громадського об’єднання «Вогонь Відродження», вшанувала пам’ять Героїв Крут. Хвилиною мовчання пам’янули всіх Лицарів, які в різні періоди нашої історії полягли, боронячи Україну від російських зайд. А потім до слова запросили тих, хто захищав Донбас: Володимира Брюховецького, депутата Бахмацької райради, голову Легіону Свободи на Чернігівщині, Юрія Черкашина, керівника ВГО «Сокіл», заступника командира окремої штурмової роти «Карпатська Січ», пораненого під Донецьким аеропортом, та Ярослава Люту, бійця розвідувальної групи батальйону ім. Кульчицького.

У виступах оборонці країни проводили паралелі між тими кривавими боями з більшовицькими ордами Муравйова у Бахмачі та під Крутами  і нинішньою війною на Сході. Історія, на жаль, повторюється, але наша новітня доба боротьби з підступним ворогом, схоже, нарешті зможе прибрати з-під ніг українства одвічні граблі легковірства… Власне, про це і короткометражний фільм Ростислава Мартинюка: «Бахмач, Крути – Ви не забуті», який  продемонстрували учасникам урочистого зібрання.

Павло Подобєд, співробітник Українського інституту національної пам’яті, своїм коротким, але фахово глибоким історичним оглядом повернув присутніх до буремних подій, які пережив Бахмач упродовж трьох днів кінця січня 1918 року.  А лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк надихнув молоду патріотичну громаду своїми  піснями, що підіймають національний дух.

А з першими сутінками розпочалася смолоскипна хода, яка зарядила Бахмач: дорослі і малі, студенти і школярі йшли пліч-о-пліч не лише із запаленими смолоскипами, а й з чистим пломенем душі. Як «Отче Наш» виголосили «Молитву Націоналіста» – слідом за мужнім голосом, що бринів з динаміка, незабутнім голосом Мирослава Мисли, Воїна, який 2 жовтня 2016 року віддав життя за Україну.