ПРОЩАВАЙ, ПАСПОРТЕ! ЧОЛОМ, ІD-КАРТКО!

З 1 листопада дано офіційний старт масовому оформленню громадянами України посвідки особи – так званої ІD-картки.

Цю норму Кабмін офіційно закріпив 26 жовтня постановою № 745. Тепер замість паспорта ( у тому числі загубленого чи вкраденого) отримуємо паспорт громадянина України з електронним безконтактним носієм.

Утім, постановою передбачено, що допоки територіальні підрозділи Державної міграційної служби не забезпечать матеріальними ресурсами, необхідними для оформлення та видачі ІD-карток, паспорт громадянина України може оформлюватися «з використанням бланку у формі книжечки». Але – неодмінно з безконтактним електронним носієм. Прийом документів для оформлення звичного нині паспорта старого зразка припиняється.

Проте не варто хвилюватися: і ці паспорти чинні впродовж терміну, на який їх видано.

Згідно із затвердженим положенням паспорт громадянина України тепер видається особам, яким виповнилося 14 років: спершу – на 4 роки, до 18-ліття, а тоді – на кожні 10 років.

Оформлення та обмін паспорта громадянина України у вигляди картки (окрім оформлення паспорта громадянина України вперше) коштуватиме 87 гривень, якщо процедура триватиме 20 робочих днів, і 174 гривні – якщо замовник забажаєскоротити її до 10 робочих днів.

До слова, згідно з постановою Кабміну оформлення та обмін закордонного паспорта громадянина України тепер обійдеться у 253 гривні, якщо замовник згоден почекати 20 календарних днів. За термінове оформлення документа – від 3 до 7 днів – доведеться викласти 506 гривень.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company