Проти «колективного путіна»

Експерти в Укрінформі обговорили причини, етапи, наслідки мобілізації в росії, дії України та світу проти дальшого загарбання рашистами нашої території, а також геополітичну ситуацію у світі та розклад сил у східноазійському регіоні, зокрема позицію Китаю у російсько-українській війні.

– Громадяни, яких нині масово мобілізують у рф, не можуть бути такими ж ефективними на фронті, як регулярна армія, відтак ще більше ускладнять логістичні процеси у їхніх військових підрозділах, – запевнила заступниця голови правління Центру оборонних стратегій, ексзаступниця міністра оборони України Аліна Фролова. А втім застерегла: – Легковажити їхньою появою на передовій не можна, і українське військове керівництво це розуміє.

На думку експертки, втрати новомобілізованих у російські армії будуть значні, проте чисельність призваних велика, та й росія може проводити необмежену мобілізацію:

– Потенційно може бути мільйон і більше.

І це, переконує пані Фролова, необхідно враховувати керівництву держави, командуванню ЗСУ: накопичувати резерви, збільшувати кількість озброєння тощо. За її словами, велика кількість мобілізованих росіян потрібна буде для того, щоб утримувати анексовані території і лінію фронту.

– Явно цей потенційний мільйон новобранців і ядерні погрози є, умовно кажучи, однією ланкою, щоб намагатися виторгувати якусь передишку, – додала Фролова.

Коментуючи протимобілізаційні мітинги в росії, зокрема в Дагестані, виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко застеріг: ще зарано говорити, що Кавказ палає і почав виходити на системні антипутінські протестні акції.

– Для такої країни, як росія, щоб система почала давати збої, потрібно щоб протести почалися щонайменше у п’яти регіонах одночасно, – запевнив експерт. І нагадав: усі революції в росії завжди відбувалися у столицях. Наразі, за його словами, у санкт-петербурзі ситуація має «трішечки вищий градус», ніж у багатьох інших регіонах рф, але вона цілком безпечна для російської влади. У москві ж на цей момент не спостерігається жодних протестних настроїв, оскільки за планом мобілізують лише 16-18 тисяч москвичів, тобто 0,1 % населення столиці.

Вадим Денисенко зауважив: мобілізацію «різко прискорили» після самаркандського саміту Шанхайської організації співробітництва, коли «щось відбулося в елітах рф».

– Що саме, поки що сказати складно, але за певними опосередкованими речами, можемо говорити, що на цей момент путін де-факто перестав бути «альфа-самцем», який одноосібно приймає усі найскладніші рішення в росії, – сказав Денисенко. – Зараз маємо справу з таким собі «колективним путіним», до якого, судячи з усього, точно належить патрушев і брати ковальчуки.

Експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара покладає певні сподівання на росіян, які намагаються втекти від мобілізації за кордон: вони, мовляв, можуть бути «дестабілізуючим фактором» всередині російської федерації, протистояти мобілізаційним процесам, або ж у разі відправки на фронт здаватися в полон українським військовослужбовцям.

– Світ не сприймає псевдореферендуми на окупованих територіях України, навіть Сербія, – додав Олександр Хара. – А відповідь на застосування росією ядерної зброї буде жахливою: радіація не знає кордонів, і НАТО нанесе симетричний удар. Щодо України – це геноцидальна війна, ми не здамося, і погрози ядерною зброєю на нас не вплинуть.

На думку експертки з питань Східної Азії, магістра зовнішньої політики Наталії Бутирської, потужний близькосхідний сусід рф, якого кремлівська кліка намагається залучити як союзника, «намагається триматися осторонь». Бо «Китай отримав мінуси від цієї війни, передовсім економічні».

– Треба не лякати, а готувати населення до всіх варіантів дій, – наголосив наприкінці дискусії Олександр Хара, відповідаючи на запитання журналістки про захист цивільного населення в разі ядерного удару. – Влада повинна зробити так, щоб не було нагнітання ситуації, але й суспільство має бути поінформоване. Звісно, кожен із нас повинен подбати про себе, хоча б встановивши у смартфон додаток про рівень радіаційного фону в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company