ПРИБОРКАЛИ БОРГИ, АЛЕ НЕ БІДНІСТЬ

За даними Міністерства фінансів, Держбюджет України збагатився на 17% або до 928 млрд грн. Якщо 2017 року середня зарплата українців становила 7104 грн, то у 2018 році вона зросла до 7810. Саме податки на зарплату разом із акцизними зборами, ПДВ, надходження від діяльності підприємств найбільше поповнювали державну скарбівню. Туди ж таки дзвінко впали і «арбітражні кошти»,  виграні у російського «Газпрому».

Найщедріше бюджет держави поповнили банківський та фінансовий сектори, сільське господарство, будівельна галузь, де й зафіксовано найбільше  зростання. А от приватизація вже який рік вельми скупа на бюджетні надходження. Уряду доводилося вдаватися до міжнародних запозичень – 286,5 млрд грн за минулий рік.  Однак сам держборг помітно зменшився. Якщо 2016 року він сягав 81% внутрішнього валового продукту, то нині знизився до 62%, із яких 9% – державні гарантії.

Якщо порівнювати з іншими країнами, найперше колишнього СРСР, то тут хвалитися нічим: пасемо задніх. ВВП на душу населення склав торік лише 3 тис. доларів: на рівні з Молдовою, зате удвічі менше, ніж у Білорусі. У розвинених країнах від загального пирога  кожному мешканцю номінально припадає в середньому майже по 49 тис. дол. Хоча й тут не все так лінійно. Найвищий ВВП у Люксембурзі – приблизно по 114 тис дол. на кожного, а от у Німеччині і Франції,  в економічних стовпів Євросоюзу,  цей показник удвічі скромніший.

За нинішніх темпів розвитку, як прогнозують у Міжнародному валютному фонді, Україна впродовж п’ятиріччя може подвоїти розмір ВВП у розрахунку на душу населення. Хоча відставання від розвинених кран не скоротить. Вихід лише один: дієві економічні реформи і боротьба з корупцією, що суттєво гальмує суспільний розвиток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company