Псевдореферендум: як діяти

На тимчасово захоплених українських територіях росіяни проводять псевдореферендуми за приєднання окупованих областей України до складу РФ. Реалії такі, що за відкриту відмову від голосування жителів погрожують забирати «на підвали», себто у феесбешні катівні. Але й за «позитивну» галочку на бюлетені учасникам голосування загрожуватиме в’язниця – цього разу українська. То як же нашим людям чинити у такій ситуації?

« Жителям окупованих теритрій радять не відчиняти двері «ходакам», які пропонуватимуть голосувати на псевдореферендумі, – повідомляє у Telegram перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. – У ці дні виламувати двері і вриватись у будинки окупанти не будуть – це буде перебір навіть для них».

При цьому Соболевський наголосив: «Якщо псевдоагітаторам вдалося зайти в житло, то не потрібно в жодному разі брати бюлетені та заповнювати їх. Кращим обґрунтуванням відмови буде: «Я не хочу потім сидіти у в’язниці». Це шоу жодних юридичних наслідків ні для України, ні для міжнародної спільноти не несе, але у тих, хто взяв участь у референдумі, можуть бути згодом юридичні проблеми».

Варто зазначити, що громадяни України на окупованих територіях, де проходять «псевдореферендуми», і не проявляють активності. На так званих виборчих дільницях суцільна тиша й порожнеча. Окрім охоронців та колаборантів-організаторів, практично немає голосувальників. Схоже, люди добре знають як себе поводити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company