Славна-Січеславна

Верховна Рада нарешті ухвалила «декомунізувати» топоніміку Дніпропетровської області. На Січеславську. Нова назва не випадкова: з восьми Січей Запорозьких п’ятеро було тут, на Придніпров’ї.

Восени минулого року парламент провалив голосування, тому пізніше Президент Петро Порошенко запропонував назвати область Дніпровською, відповідно до назви обласного центру. Але у своїй петиції краяни наполягали на назві Січеславська, аналогічний законопроект подала і група народних депутатів. Парламент розглянув обидві пропозиції, але цього разу назва Січеславська набрала більше депутатських голосів – 240.   

Хоча крапку ставити рано. Оскільки назви областей закріплені Конституцією України, то свій вердикт має винести Конституційний суд. В разі його схвалення Верховна Рада проголосує рішення у першому читанні і лише на наступній сесії остаточно ухвалить назву –  якщо, звісно, вона набере підтримку 300 голосів.  Така тривала процедура внесення змін до самої Конституції. Тому-то лише недавно Конституційний суд схвалив перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку.    Про зміну  Дніпропетровська на Січеслав йшлося ще  від початку здобуття Україною Незалежності. Проте громада віддала перевагу скороченій назві, яка побутувала серед містян: Дніпро. Але й назва Січеслав прижилася: так, зокрема, названо літературний альманах та обласну театральну премію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company