Спонтанна подорож

«Якби подорожі були безкоштовними, ви б ніколи не побачили мене знову». Коли чуємо таке, починаємо замислюватись: невже це правда? Невже вартість подорожі – єдине, що зупиняє? Суспільство звикло: в наш час геть нічого не буває безкоштовного і не довіряє відкритим, дружнім людям, котрі хочуть допомогти іншим пізнати світ. Загал ставиться з певним скепсисом до тих, хто живуть собі для задоволення та подорожує з дріб’язком у кишені. Але подивімося на це з іншого боку.

Ви колись подорожували автостопом? Якщо ні, то багато втратили, адже це один із найкращих способів з самого початку подорожі зануритися в іншу атмосферу. Стопери усього світу мандрують лише так і шалено цим задоволені. Це не просто доступний спосіб дістатися з точки «А» до точки «В», а й чудова нагода познайомитися з цікавими людьми, дізнатися багато нового.

Якщо вам важко вийти із зони рідного комфорту, і податися кудись на край світа, спробуйте для початку близький шлях. Хоча б до сусідніх країн. Так відчуєте атмосферу нових міст, приростете добрими знайомими, збагатитеся цікавими відкриттями. Намагайтеся максимально взаємодіяти з місцевими жителями. Цікавтеся їхньою культурою, звичаями, та найголовніше – довіряйте їм. Багато іноземців охоче підвезуть вас до місця призначення, розкажуть про своє місто, країну. А дехто запросить вас у гості, аби ви відчули місцевий колорит зсередини. І то абсолютно безкоштовно! Дивує? Але у світі – це норма.

Для початку, наприклад, зважтеся побувати у Польщі. Повірте, країна має чим дивувати. Але пам’ятайте, що прикордонники мають повне право запитати про мету приїзду, перевірити наявність страховки, кількість грошей з собою, бронювання житла. Дістатися країни можна різними шляхами, і недорого, навіть авіарейсом, якщо обрати економний варіант. У нашому випадку можна відносно легко знайти варіант авіаперельоту в обидва кінці за 1000 гривень. Це навіть менше за вартість автобусного чи залізничного квитка. Зазвичай це рейси до аеропорту Модлін, що за 40 кілометрів від середмістя Варшави. Звідти до польської столиці можна автобусом, поїздом чи тим таки автостопом. Спосіб залежить лише від ваших матеріальних можливостей. Таксі на одну особу обійдеться приблизно у 720 гривень, квиток на автобус – 180, квиток на поїзд коштуватиме 114 гривень. А автостоп, само собою, безкоштовно, адже люди у Європі не звикли брати гроші за допомогу.

Діставшись до центру, знайдіть супермаркет чи магазин, де зможете придбати сім-карту, адже інтернет та зв’язок обов’язково знадобиться, хоча б для онлайн-карт, без яких вам буде важко орієнтуватися. Вигідні сім-карти коштують приблизно 30-40 гривень та надають вам достатню кількість інтернету для початкових 15 днів. Хоча, на крайній випадок, можна користуватися і офлайн-мапами, заздалегідь встановленими у ваш смартфон. Єдине, перед мандрівкою, не забудьте оновити мапи тієї місцевості чи країни, куди зібралися.

У середмісті Варшави багато цікавих пам’яток. Їх можна оглянути пішки. Якщо ж закортить поїхати в іншу точку міста на громадському транспорті, доведеться купити квиток за 20 гривень, який дійсний 20 хвилин з моменту компостування. Купується він на зупинці або біля метро у касах-автоматах, які можна налаштувати під свою мову. Автомат приймає як готівку, так і карти. Не намагайтеся схитрувати та «зекономити» на транспорті, – контролери пильнують і перевіряють проїзні документи навіть уночі. І якщо вас спіймають «зайцем», доведеться викласти штрафні 1000 гривень.

Щодо житла, то ліжко у хостелі вам обійдеться десь у 170 гривень. Але за таку ціну матимете вай-фай, можливість користування спільною ванною кімнатою та кухнею з безкоштовним чаєм та кавою.

Обирати хостел краще за оцінками та відгуками в інтернеті, адже люди краще та правдивіше за власників розкажуть про це місце. Зазвичай, якщо у вас є час та настрій, можете вийти у вітальню, щось попити, поспілкуватися з іншими мешканцями.

З поляками краще спілкуватися англійською: російську чи українську тут не розуміють, не дивлячись на схожість мов. Незважаючи на швидкий темп столичного життя, завжди знайдуться охочі приділити вам п’ять хвилин та розказати як дістатися куди вам треба, бо якщо ви у Варшаві вперше, дуже легко загубитися.

У таксі не забувайте стежити за маршрутом та тарифом, адже водій може «накрутити» на вас зайвину, зрозумівши, що ви іноземець. Якщо щось пішло не так, пишіть у технічну підтримку компанії. Вона розгляне вашу проблему та оперативно вирішить ситуацію.

Насолоджуйтеся кожним моментом мандрівки. Не забувайте пізнавати нові місця. Експериментуйте. Будьте добрими та толерантними до чогось, що ви не розумієте. Знайомтеся та спілкуйтеся з новими людьми. Довіряйте іншим та відкривайте себе світу, адже пізнання свого «я» неможливе без пізнання того, що вас оточує. Просто почніть, і вже не зможете зупинитися. Вкладайте гроші в яскраві емоції та спогади, у непогані інвестиції для набуття досвіду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company