«Стежками Каменяра»  – у світ Мистецтва

Оголошено переможців  конкурсу «Стежками Каменяра», започаткованого Міжнародним фондом  Івана Франка, Міністерством освіти і науки України та громадським об’єднанням «Львівське товариство», що працює у Києві. За задумом організаторів, конкурс має зацікавити школярів поглиблено вивчати багатющу творчість одного із найбільших зодчих української літератури.

У конкурсі взяли участь понад дві тисячі школярів – від першокласників до випускників. Учні змагалися власними прозовими, поетичними, драматургічними набутками, або ж власноруч твореними ілюстраціями до обраного Франкового твору.

Роланд Франко, онук письменника, голова правління Міжнародного фонду його імені, переконаний: твори  діда –  і нині надзвичайно мудрі наставники та вихователі нашої юні.

– Українцям  потрібен відважний, чесний поводир, такий,  як Захар Беркут, – наголошує Роланд Тарасович. – Тому  фонд Івана Франка і став співзасновником  конкурсу, покликаного виховати патріотичного громадянина, цілісну особистість.

У прес-конференції, де підбивали підсумки конкурсу, взяв участь відомий режисер Ахтем Сеїтаблаєв. Творець знаменитих «Кіборгів»  вже цього літа розпочинає зйомки нового фільму. І то буде ще одна екранізація славетної Франкової  повісті «Захар Беркут».

Голова «Львівського товариства» Тамара Смовженко не приховує задоволення:  у першому творчому змаганні вельми активну участь узяли школярі східних регіонів  України. Саме звідти надійшло понад третину конкурсних творів.

– Є роботи  з прифронтових сіл і містечок: Мар`їнки, Пісків, Авдіївки, –  розповідає пані Тамара. – А найпопулярнішою конкурсною номінацією  стала «Краща ілюстрація до творів Івана Франка». У ній взяло участь 40 відсотків конкурсантів.

А загалом за географією нинішніх переможців мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» можна відтворювати мапу України.

Кращими драматичними творами визнано п’єси «Свято мови» семикласниці з міста Кілія Одеської області Марії Морозан та  «Диво-скринька» – Андріани Гузелик, випускниці Теребовлянської загальноосвітньої школи, що на Тернопільщині. Серед поетів визнано переможцями п’ятикласницю із Сум Маргариту Усенко та десятикласницю з міста Прилуки Чернігівської області Анастасію Дорошенко. У номінації «Прозовий твір» перемогли Анна Бадира, учениця Ковельської гімназії, що на Волині, та дев’ятикласниця з міста Кременчук Полтавської області Вікторії Яненко.

Найкращими ілюстраціями творів Великого  Каменяра  журі конкурсу визнало роботи Аліни Кондрин, учениці п’ятого класу Долинської спеціалізованої школи-інтернату Івано-Франківщини,  та  дев’ятикласниці із села Шпитьки Києво-Святошинського району Київщини Ольги Головатюк.  Довершеність малюнку Ольги оцінив і режисер Ахтем Сеїтаблаєв: запросив дівчину на знімальний майданчик фільму «Захар Беркут».

– Ольга не лише поспілкується з акторами, побачить, як твориться кіно, а й зніметься в одному з епізодів, – пообіцяв режисер.

Призів від Роланда Франка удостоїлися тернополянка Надія Касянчук, львів’янин Максим Чухліб та Дмитро Зіньківський з Луганської області.

Церемонія офіційного вшанування переможців конкурсу «Стежками Каменяра» відбудеться 1 червня. У Києві, на Театральній площі, біля пам’ятника Іванові Франку.