Український відблиск Венеційського кінофестивалю

Це мабуть сон: три фільми українського виробництва – у програмі Венеційського кінофестивалю!
Ще зовсім недавно про щось подібне ми навіть не мріяли. Чи боялись помріяти. Одначе з’явились покоління, які мріяти не бояться.

Суперприємна новина: фільм «Відблиск» Валентина Васяновича включено до основної конкурсної програми одного з найпрестижніших кінофестивалів світу – Венеційського.

З українськими режисерами подібне траплялося тільки двічі: у 1986-му в конкурсі була картина «Храни мене, мій талісмане» Романа Балаяна, у 1992-му – фільм «Чутливий міліціонер» Кіри Муратової.

Нагадаю: 2 роки тому попередня стрічка Васяновича «Атлантида» перемогла в іншому Венеційському конкурсі – «Горизонти». Цьогоріч «Горизонти» відкрились для двох українських кінострічок – «Носорога» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша.

«Носоріг» – розповідь про кримінальні 90-ті, копродукція з Німеччиною та Польщею. Натурні зйомки, до речі, відбувались у Кривому Розі – бандит пригадує своє недавнє минуле.

«Цензорка» є спільним проєктом України, Чехії та Словаччини, матеріал – будні жіночої в’язниці в Одесі. 48-річний Петер Керекеш – доволі відомий словацький режисер…

Потрібні ще якісь докази щодо рівня, якого досягнув вітчизняний кінематограф?

За «Золотого лева» Валентин Васянович позмагається з Педро Альмадоваром (його картина «Паралельні матері» і відкриє фестиваль), Паоло Соррентіно («Рука бога»), Полом Шредером («Холодний розрахунок»), Лоренсом Вігасом («Клітка»), який отримав «Золотого лева» у 2015-му, з іншими режисерами світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company