Уроки пам’яті

У столичному Грінченковому університеті відбувся круглий стіл, присвячений 75-им роковинам масових розстрілів у Бабиному Яру.   

– У таких злочинів не буває строку давності. Минають роки, але трагедія Бабиного Яру не зменшується, – наголосив, відкриваючи поважне зібрання, ректор університету Віктор Огнев’юк. – Звісно, студентство хоче жити щасливо, весело… Але ми повинні пам’ятати, якою ціною дається мир. Особливо сьогодні, коли на Сході зі зброєю у руках гинуть наші герої».

У виступах учасники круглого столу – історики, дослідники трагедії, представники громадських організацій – подумки поверталися до тих  страшних днів вересня 1941 року, аби ще і ще раз наочно посвідчити жахіття людиноненависницьких догм, які з хворобливої волі диктаторів оволодівають масами, стають державною ідеологією.

Словами болю і пам’яті поділилися президент ВГО «Єврейський фонд України» Аркадій Монастирський та голова Всеукраїнської організації колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Борис Забарко. Центральною подією заходу стала презентація книжки «Бабин Яр. Долі та пам’ять» Фелікса Левітаса. Його документальне дослідження – це історії конкретних людей, родин, котрі пережили трагедію Голокосту.

Довідково. Першими жертвами страт у Бабиному Яру стали військовополонені Червоної армії та пацієнти Психіатричної лікарні ім. Івана Павлова. За німецькими звітами, 29-30 вересня 1941 р. тут було розстріляно майже 34 тис. жителів Києва єврейської національності. В розстрілах брали участь зондеркоманда 4-А каральної оперативної групи «С» та два батальйони охоронного полку «Південь». За даними Надзвичайної державної комісії з встановлення та розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників, яка працювала в 1943-1944 рр., впродовж 778 днів окупації в Бабиному Яру загалом було знищено понад 100 тис. українців, євреїв, росіян, циган та представників інших національностей. Серед страчених – військовополонені, моряки Дніпровської військової флотилії, члени комуністичного і націоналістичного підпілля, партизани, в’язні Сирецького нацистського концтабору, заручники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company