Війна. День двадцять п’ятий

Знову Господній ранок спаскудив російський літак. За заведеним маршрутом – із Білорусі, за заведеним будильником –  близько 5-ї ранку. Летів і скидав смертносний доказ «братньої любові». Знову стрясалася земля аж по довкілля, знову стоїть над моїм Черніговом дим пожарища. Коли вже його покладе в матір сиру землю прицільний український захисник?

Сьогодні, якщо не помиляюся у своєму безінтернетному, безперевірочному пробуванні, православна церква згадує св. Григорія Паламу – ісихаста, який поклав початок таємній сутності християнства, вираженій в Ісусовій молитві. Годилося б згадати про його містичне вчення, яке сповідував і Антоній, що в Любечі прозивався Антипою, а в Чернігові збудував Антонієві печери. Але хіба нині до цих глибокодумних розмов, коли «кишить Вкраїна кишлами орди»? Цікаво, чи постраждали Антонієві печери від російських бомбових сотрясінь святої нашої землі? Чи вбереглася Іллінська церква, якщо поруч вирували пожежі – від підніжжя Болдиної гори?

Відомий українсько-польський скульптор Геннадій Єршов надіслав фото батьківської хати: ріг її поруйнував снаряд, що впав на подвір’я. Це у Чернігові, на колись затишній вулиці Котляревського.

І вчора-таки стало відомо про загибель від російських окупантів Володимира Андрійченка, патріота, учасника Помаранчевої революції та Революції Гідності, голови обласного Комітету виборців. Йому було лише 37. Лишилася сиротою 13-річна донька. Він їхав медичною машиною забирати тіла вбитих та поранених побратимів і сам поліг з ними…

З ранкових повідомлень: наші знищили штурмові підрозділи під Ізюмом, 3 гвинтокрили (мало!), кілька тилових колон у Сумській і Миколаївській областях, а зі знищуваного Маріуполя росіяни вивезли кілька тисяч людей… у Росію. Ясир бере сучасна орда і відправляє його в далекі заонежжя, так, наче це вбереже ті території від знелюднення.

Знищені заступник командира Чорноморського флоту з ідеологічної роботи з характерним, на жаль, українським прізвищем Палій та заступник керівника інженерних військ Західного військового округу РФ, теж полковник. Але підвозять нові частин з Петропавловська-Камчатського і Владивостока. Японці, чого чекаєте? Китайці, ви ж не забули, що історична назва Владивостока – Хайшеньвей?!

Мало інформації по області, але знаю, що нема зв’язку із селами Льгів та Зайці, а в Жукотки окупанти нікого не пускають, там, за чутками, вони влаштували щось схоже на лазарет. Знаю і про скидання російської бомби на …ферму, але де це сталося, не писатиму, щоб не наводити нової біди. Звісно, свиней і корів шкода…

Люде, припинімо талдичити про 80 і більше відсотків росіян, які невідомо за чиїм опитуванням нібито підтримують війну в Україні. Бо коли це росіяни казали правду? Та й у Гітлера була підтримка німців навіть у квітні 1945-го –  і що, це йому помогло? І Чаушеску перед розстрілом підтримували ще більше, ніж у Путіна, – це його врятувало? Ні, росіяни – не румуни, від них намарне ждати такого сміливого вчинку, як зробили румуни з Чаушеску. Зате англо-саксонський світ з Україною та Польщею вже нагадує дії союзників у квітні 1945-го…

…І був тривожний ранок, і був 25-й день Широкої української війни. І линула до Бога молитва святого українця Іларіона: «…Не віддай нас в руки чужинців, щоб не назвалося місто Твоє містом полонених, а паства Твоя захожими не на своїй землі, щоб не говорили народи:”Де ж Бог їх?“».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company