Як одесити «киць» рятували

Стрес, нервове напруження, депресії притаманні не тільки людям. Брати наші менші теж потерпають. А нині і в нас особливо – від вибухів та обстрілів. Саме тому евакуація тварин із зони бойових дій постала одним з важливих питань.

Харківський «Фельдман ЕкоПарк» обстріляли вже у перші дні війни, поруйнувавши частину вольєрів. Маленьких тварин перемістили до вцілілих приміщень, а для великої звірини почали шукати прихисток.

Новим тимчасовим домом для пари левів став Одеський зоопарк. Перевезення тварин ретельно готували: з Харкова до Одеси їх супроводжував директор Одеського звіринця Ігор Біляков. За його словами, тварини понад півтора місяця перебували у тісному приміщенні, тому втратили вагу, мають пролежні, перебувають у стані сильного стресу.

– Їм по шість років, вони не такі білі, як називаються, це така світла варіація виду Лев (Panthera leo),– пояснює Ігор Біляков. – Це дуже великі широкоплечі звіри, особливо самець. Звичайно, він коли прийде до тями, то буде дуже гарний.

Одразу після переїзду тварин оглянули, нагодували, дали заспокійливе. Працівники зоопарку розповідають, що як тільки хижаків пустили до відкритого вольєру, вони металися, були дуже наляканими та агресивними.

За два тижні леви дуже змінилися. Загоювалися як тілесні, так і душевні рани. А з приходом відвідувачів, наче розквітли: почали спокійно сприймати людей, не бояться фотокамер, гучних звуків.

Ссавці перебуватимуть у приморському мегаполісі, доки біля Харкова тривають бойові дії. Одесити вже полюбили левів та навіть дали їм нові імена – Нола та Муфаса. Кажуть, що перейменування означає новий щасливий виток у їхньому житті.

З початку війни українські ветеринари привертають суспільну увагу до стану тварин, непокояться, що він емоційного нестійкий. Одна з головних порад – забезпечити гідні умови. Якщо власники не мають змоги, тварин великодушно зустрічають у багатьох зоопарках країни. Рекордсменом з надання притулку тваринам-переселенцям є Одеський зоопарк: від початку війни тут прийняли на перетримку понад 300 різних тварин.

Леви, тигри, морські свинки, дельфіни та ще десятки видів тварин по всій країні так само, як і люди, чекають на перемогу.
Вірмо у найкраще та готуймося відвідувати зоопарки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company