Єдиний… Єдина…

Бажання змагатися між собою за краще вкладене в людей їхнім народженням. З дитинства нас завжди з кимось порівнюють. Як не зі слухняною Світланкою, то з охайним Петриком. Отак вчимося все приміряти: добре те, що маємо, чи притьмом за ліпшим варіантом?

Цей принцип прагнення кращого спрацьовує і при виборі супутника життя. Ми певні, що наша друга половинка має викликати заздрість друзів, захоплення оточуючих. Але як би не прагнули знайти ідеал, завжди знайдеться хтось гарніший, розумніший, чуйніший, багатший… І тоді починаються порівняння, точать сумніви… А це, як відомо, перший крок до руйнування відносин. Бо якою б красунею не була дружина, завжди знайдеться вродливіша; як би не старався чоловік забезпечити сім’ю, а є той, хто заробляє більше. Запам’яталося: «Найбільша крадіжка – це порівняння». Так ми крадемо щастя. У себе, в того, кого порівнюємо і кому протиставляємо.

Існує принцип, названий психологами 80/20. Саме за ним пари доволі часто віддаляються, розлучаються. Руйнуються шлюби. За цим принципом, звикаючи до свого партнера, постійно вишукуємо в ньому те, чого нам бракує. Потім зустрічається людина, яка має саме ті омріяні якості. Здається, ось він, жаданий ідеал! Так покидаємо одну людину, обираємо іншу. А згодом виявляється, що в цій, здавалося б, ідеальній людині є лише 20% якостей, які найбільше цінуємо. А основне, 80%, було в того кого полишили, засліплені короткочасним захопленням…

Тож чи варто в себе красти щастя?

Сучасна людина, яка звикла не ремонтувати поламані речі, а купувати нові і кращі, будує за тими ж правилами стосунки. Та коли беремо шлюб, важливо поставити крапку у своїх пошуках кращого чи кращої. Сказавши собі: це саме та людина, з якою хочу прожити все життя. Єдина…

Це і є вірність, яку зберегти геть непросто. Погодьтеся, таке її розуміння набагато більше і складніше, аніж просто не вступати в сексуальний зв’язок зі стороннім. Бо у важкі часи здається, що і трава десь зеленіша, що десь є хтось ідеальний, «правильніший», хто полюбить нас такими, які ми є. Але треба не лише вимагати щось від коханої людини. Інколи варто глянути на себе збоку і чесно спитати: «А що я можу запропонувати натомість»?

Щастя подружнього життя починається в той момент, коли ти кажеш собі: «Мені іншого (-ї) не треба. Зі мною поруч найкраща в світі людина»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company