ЄВГЕН КОНОВАЛЕЦЬ – У КИЄВІ

Меморіальну дошку Євгенові Коновальцю відкрили в Києві, на стіні будівлі, де у 1918 році розміщувалися казарми Галицько-Буковинського куреня (згодом – І полку) Січових стрільців.

Сьогодні іменем «усусусів» названо одну з центральних вулиць Києва, що веде від Львівської до Лук’янівської площ.  Урочистості відкриття відбулися 21 січня, у День Соборності України.

Євген Коновалець – зі славної когорти організаторів Збройних сил України та оборони Києва від більшовицького заколоту. В еміграції створив Організацію українських націоналістів (ОУН). Загинув від рук сталінського вбивці.

На Меморіальній дошці  скульптора Олександра Михайлицького барельєф видатного борця за волю і незалежність України  супроводжує напис: «Полковнику Армії УНР Євгену Коновальцю (1891 – 1938), командиру Січових стрільців, касарні яких знаходились у цьому будинку у 1918 р.».

«Він своєю діяльністю зумів поєднати два покоління борців. Дав дорогу в життя, дорогу в історію наступному поколінню – тих, які вже боролися підпільними методами у 20-ті – 50-ті роки. Роман Шухевич, Степан Бандера – ці імена стали відомими, стали історичними, зокрема і завдяки Євгену Коновальцю», –  наголосив у виступі на врочистостях голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Світлина Павла ПОДОБЄДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company