Юлія КАРАНДЮК: «Чирлідер – завжди обличчя команди»

Красивих і струнких дівчат на вулицях Києва, звісно ж, багато. Але не кожна з них може бути запальним чирлідером. А я таку знайшла.
Моя співрозмовниця красива й активна. Чирлідер команди «Capitals» з американського футболу Юлія Карандюк.

З ДОСЬЄ «ГРІНЧЕНКО-ІНФОРМУ»:
Чирлідинг
вид спорту, який поєднує елементи шоу і видовищних видів спорту (танці, гімнастика та акробатика). Зародився в 1870-і роки у США, поширився світом до середини XX століття.

Отже, Юліє,  як чирлідинг з’явився у твоєму житті?

– Усе почалося торішньої зими. В соціальних мережах випадково натрапила на оголошення про набір до групи підтримки і вирішила спробувати.  Тоді ж дізналася, що в Україні є не лише чирлідинг, а й американський футбол.  Думаю, всі дивилися фільми, де міцні хлопці грають у дуже жорстку гру, а красуні-дівчата їх підбадьорюють, проте уявити не могла, що сама виступатиму на стадіоні.

Нині в нашій команді 15 дівчат. Основне наше завдання – підтримати футбольну команду на полі. А під час тайм-аутів розважаємо глядачів танцями.

Хто постановник ваших виступів?

– Когось одного немає. П’ять постановок створено різними людьми. І це, мабуть, найцікавіше: у кожного свій стиль танцю – різноманіття.

Хто творець ваших костюмів?

– Самі собі творці і дизайнери. Звісно, радимося, шукаємо варіанти, вибираємо найоптимальніший. Форма має бути в кольорах команди, це обов’язково. Все інше – на наш розсуд, хоча ми прихильники стильової стриманості.

Чи оплачуються ваші виступи? Можна заробити на цьому?

– Ні, за наші виступи на іграх нам не платять. Ми це робимо для свого задоволення і щоб підтримати команду. Хоча можна й заробити. Наприклад, виступаючи на різних спортивних заходах чи на концертах.

А є в команди внутрішні правила, які можуть здатися незвичайними?

– Та ні, нічого такого немає. Раніше, правда, було правило, яке стосувалося стосунків: гравець та чирлідер не можуть зустрічатися. Але нині такої заборони нема. Звісно, є певні побажання. Чирлідер – це завжди обличчя команди, тому варто пам’ятати про правила пристойності.

У ваших виступах більше акробатики чи танців?

– Ми більше танцюємо. Звісно, виконуємо деякі акробатичні елементи, але це елементи зі спортивного чирлідингу. Більшість наших дівчат мають саме хореографічну підготовку.

Хто чирлідери в звичайному житті?

– Здебільшого – студенти. Різні університети, факультети, спеціальності. Багато хто, окрім навчання та тренувань з командою, встигає ще й працювати. Займаємося цим поки є хоча б трохи вільного часу.

Можна сказати, що з «Capitalsом» твоє життя набуло нових фарб?

– Чесно кажучи,  вже й не уявляю, як жила без своєї команди. Кожна гра, кожен виступ – надзвичайні хвилювання та емоції. Це вже посутня частина мого життя, яка точно залишиться зі мною назавжди.