Юлія Саклакова: «Кондитерська «магія» – це точна наука»

Останнім часом професія кондитера стала неабияк популярною. Бо хто ж не любить смаколики?
Та що стоїть насправді за лаштунками «солодкої» професії? І як її обирають? З цього починаємо розмову з кондитеркою Юлією Саклаковою.

– Як це не банально, але у мене все почалося з дитинства, з улюбленої маминої смакоти, – пригадує Юлія. – А коли мені щось подобається, пробую зробити це сама. Кулінарні журнали, книжки і блоги допомагали відкривати для себе нові рецепти і смаки. Але ніколи не ставила за мету стати кондитером. І впродовж багатьох років приготування десертів було для мене просто смачним хобі (вища освіта і робота в мене були пов’язані з туризмом). Але після декретної відпустки закортіло змінити діяльність. Аналізуючи, чим люблю займатися, збагнула: хочу розвивати своє кондитерське захоплення. Тоді попросила як подарунок на день народження можливість пройти вишкіл у міжнародній школі кондитерського мистецтва. Спочатку був базовий курс, потім майстер-класи відомих кондитерів, тематичні заходи, спілкування з колегами – це так затягує, надихає!

Який найулюбленіший процес у Вашій роботі? що подобається готувати найбільше?

– Думаю, ніхто не сперечатиметься, що дегустація – найкращий процес в кондитерській справі! Але насправді весь робочий процес захоплює. Це як магія, коли береш звичайні продукти – яйця, масло, борошно – і перетворюєш їх на смачне диво. Причому з одних і тих самих продуктів можна «начаклувати» геть різні десерти! Втім варто знати: кондитерська «магія» – це точна наука, тут не можна нехтувати пропорціями, температурою, часом приготування.

Щодо моїх особистих вподобань, люблю «класику» – десерти, які своїми смаками повертають у дитинство або переносять до певної країни.

Кондитерська справа для Вас – це сфера творчості чи надання послуг?

– Наша праця потребує творчого підходу. Завдяки цьому один і той самий вид десерту в різних майстрів має різний вигляд, відтінок смаку чи особливість текстури. Для мене важливо, щоб люди отримували задоволення від смаку. Виконую замовлення і почуваюся частиною якоїсь важливої події клієнта (навіть якщо це звичайне сімейне чаювання), відчуваю відповідальність за таку довіру. Думаю, знайти «свого» кондитера так само важливо, як, наприклад, свого перукаря.

Професійне зростання кондитера, що це для Вас? Плануєте щось іще масштабніше?

– Є багато напрямів розвитку цієї сфери. Хтось прагне працювати в ресторані, інші мріють про власну кондитерську, а комусь цікавіше вчити кондитерської справи інших. Я пробую все: робота на замовлення, співпраця з кав’ярнями, ведення блогу, індивідуальні уроки приготування десертів. Хотіла б мати власне затишне кафе. І навіть, зізнаюся, мрію колись написати книжку! Бажань багато, але на все свій час.

А де черпаєте натхнення, як поповнюєте «внутрішній ресурс»?

– Мене втомлює одноманітність в роботі, тому часто пробую приготувати щось нове, надихаючись роботами інших кондитерів. Взагалі люблю переключатись на інші заняття. В мене багато захоплень, окрім кондитерської сфери: займаюсь боксом, вчуся грати на барабанах, цікавлюся психологією, астрологією, постійно пробую щось нове для себе. Також дуже наповнюють енергією подорожі! Це найкращий спосіб відпочити і відкрити для себе нові смаки.

Робота не впливає на особистий час? Чи не перетинається Ваш робочий простір з особистим?

– Звісно, робота кондитером перетинається з особистим часом. Особливо це відчувається в свята, коли найбільший попит на десерти і ти стаєш перед вибором: поринути з головою в роботу, чи провести час з близькими. Завжди орієнтуюсь на власні відчуття. Якщо натхнення та енергія переповнюють, тоді працюю. Якщо ж бажання працювати сумнівне, то точно знаю, що і результати роботи в такому стані не виправдають очікувань, і тоді віддаю перевагу відпочинку.

А бувають періоди розчарувань, вигорянь?

– Так, іноді під впливом втоми або поганого настрою з’являються думки змінити сферу діяльності. Тоді беру паузу, і переключаюсь на інші заняття. Зазвичай в такі моменти з’являється якесь особливе замовлення або цікава людина, з якою хочеться попрацювати. Отоді повертається інтерес до роботи. Взагалі зрозуміла: я настільки небайдужа до творення їжі! Ця творчість не відпускає! Тому завжди повертаюся до неї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company