ЗА РІК ДО ВИБОРЧОЇ ГАРЯЧКИ

Інститут аналізу та прогнозування за підтримки аналітичної групи «Соціопрогноз» Київського прес-клубу зорганізував опитування  громадян –  про їхні  передвиборчі настрої та про ставлення до європейського вектору у зовнішній політиці. Опитували респондентів в усіх областях України, за винятком Криму та окупованої території на Сході.

За словами керівника аналітичної групи «Соціопрогноз» Михайла Пересунька, в суспільстві помітно зростає кількість симпатиків приєднання України до Європейського Союзу. Нині це вже більшість – 59, 4% опитаних. А от про наше входження до Північноатлантичного оборонного альянсу сьогодні мріє значно менше громадян – лише 48,4 відсотка. Щоправда, й тут соціологи фіксують знакову тенденцію: за остання роки прихильників НАТО в Україні помітно побільшало. Не остання «заслуга» в цьому – загарбницька Росія. Проти вступу України до НАТО висловилося 16,2 % респондентів. Противників вступу до ЄС ще менше – 12,4% опитаних. Зате кожен десятий взагалі не брав би участі у референдумах про вступ України до ЄС і НАТО, якби такі проводилися.

Що ж до наших внутрішніх проблем, то лише 15, 6 % громадян вважають політичну ситуацію в Україні в цілому стабільною. Для 82, 4 відсотка респондентів вона – досить напружена, кризова  і навіть украй нестабільна. При цьому майже половина опитаних вважає, що Україна в реалізації програми економічного і культурного розвитку повинна більше використовувати внутрішні можливості та ресурси . Відповідаючи на запитання: «Якби найближчої неділі відбулися вибори до Верховної Ради України, чи брали б ви участь в голосуванні?», 74,3 відсотка відповіли: «Так». Проте майже чверть респондентів поки що не збираються брати участь у виборах.

Опитування визначило і п’ятірку політичних лідерів країни. Зазначимо, що результати «Соціопрогнозу» схожі до інших досліджень громадської думки. Отже, Юлію Тимошенко  підтримує 13,8 % опитуваних,  Петра Порошенка – 8,4 %,  Анатолія Гриценка –  6,9 %,  Вадима Рабиновича –  6,9 %,  Олега Ляшка –  6,1 %. У першій п’ятірці – і політичні партії та блоки, які очолюють згадані політики. Лише партія «За життя» Вадима Рабиновича помінялася місцями з «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка. Крім цих партій, «Батьківщини»,  блоку «Солідарність» і Радикальної партії,  до Верховної Ради сьогодні б також пройшли «Опозиційний блок» та «Самопоміч».

Втім до виборчої гарячки лишається ще рік і, ймовірно, за цей час на політичній шахівниці  комбінація ударних фігур зазнає змін.

Напишіть відгук

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company