ЗА РІК ДО ВИБОРЧОЇ ГАРЯЧКИ

Інститут аналізу та прогнозування за підтримки аналітичної групи «Соціопрогноз» Київського прес-клубу зорганізував опитування  громадян –  про їхні  передвиборчі настрої та про ставлення до європейського вектору у зовнішній політиці. Опитували респондентів в усіх областях України, за винятком Криму та окупованої території на Сході.

За словами керівника аналітичної групи «Соціопрогноз» Михайла Пересунька, в суспільстві помітно зростає кількість симпатиків приєднання України до Європейського Союзу. Нині це вже більшість – 59, 4% опитаних. А от про наше входження до Північноатлантичного оборонного альянсу сьогодні мріє значно менше громадян – лише 48,4 відсотка. Щоправда, й тут соціологи фіксують знакову тенденцію: за остання роки прихильників НАТО в Україні помітно побільшало. Не остання «заслуга» в цьому – загарбницька Росія. Проти вступу України до НАТО висловилося 16,2 % респондентів. Противників вступу до ЄС ще менше – 12,4% опитаних. Зате кожен десятий взагалі не брав би участі у референдумах про вступ України до ЄС і НАТО, якби такі проводилися.

Що ж до наших внутрішніх проблем, то лише 15, 6 % громадян вважають політичну ситуацію в Україні в цілому стабільною. Для 82, 4 відсотка респондентів вона – досить напружена, кризова  і навіть украй нестабільна. При цьому майже половина опитаних вважає, що Україна в реалізації програми економічного і культурного розвитку повинна більше використовувати внутрішні можливості та ресурси . Відповідаючи на запитання: «Якби найближчої неділі відбулися вибори до Верховної Ради України, чи брали б ви участь в голосуванні?», 74,3 відсотка відповіли: «Так». Проте майже чверть респондентів поки що не збираються брати участь у виборах.

Опитування визначило і п’ятірку політичних лідерів країни. Зазначимо, що результати «Соціопрогнозу» схожі до інших досліджень громадської думки. Отже, Юлію Тимошенко  підтримує 13,8 % опитуваних,  Петра Порошенка – 8,4 %,  Анатолія Гриценка –  6,9 %,  Вадима Рабиновича –  6,9 %,  Олега Ляшка –  6,1 %. У першій п’ятірці – і політичні партії та блоки, які очолюють згадані політики. Лише партія «За життя» Вадима Рабиновича помінялася місцями з «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка. Крім цих партій, «Батьківщини»,  блоку «Солідарність» і Радикальної партії,  до Верховної Ради сьогодні б також пройшли «Опозиційний блок» та «Самопоміч».

Втім до виборчої гарячки лишається ще рік і, ймовірно, за цей час на політичній шахівниці  комбінація ударних фігур зазнає змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company