«Аватарія»: земні пристрасті Пандори

Перша частина цієї науково-фантастичної кіноепіки уславленого режисера Джеймса Кемерона побачила світ 2009 року. Митець вкотре довів, що є одним із світових лідерів новацій екранного мистецтва, перетворивши проєкт на медіа-франшизу, сповнену творчих і технологічних досягнень сучасного кінематографа.

А минулого року Кемерон повернувся з фільмом «Аватар: Шлях води». Щоб знову вразити. Картина зібрала у світовому прокаті понад 2 мільярди доларів, отримала загалом позитивні відгуки критиків, стала найкасовішим фільмом року.

В очікуванні прем’єри режисер багато розповідав про надсучасну технологію зйомки одночасно над і під водою. І жодні очікування того, яким постане у цій картині водний світ, не виявилися завищеними. Політ фантазії режисера у глибинах океану збільшив хронометраж фільму до 3,2 години. Але тут годі нарікати: для поціновувачів міксту фантастики й екшену він стане одним із найулюбленіших. Сюжет поєднує кохання, вірність, війну, тему сім’ї, проблеми, пов’язані з мисливством і збереженням довкілля. Глядач буквально з головою занурюється у захопливу історію.

«Я був солдатом і мріяв нести людям світло. Але рано чи пізно доводиться прокинутися».

Головний герой історії – колишній морський піхотинець Джейк Саллі, людина крицевої волі. Втративши брата, неспроможний ходити, надломлений, наш герой на початку фільму він видається черствим, грубим, навіть цинічним. Але «раз добром нагріте серце вік не прохолоне». Варто завоювати Джейкову довіру, як його ставлення змінюється на цілком шанобливе. І вже бачимо, що насправді за тією показною черствістю проступає мужність, рішучість, сила духу. Наш герой зізнається: пішов у морську піхоту, щоб випробувати себе. І доводить життям, що випробування пройшов із честю.

Події фільму розгортаються на планеті Пандора, повній див, цікавих створінь, неймовірних пейзажів, населеною розумною гуманоїдною расою – на’ві.

На Пандорі у першій частині фільму Джейк Саллі знайомиться із Нейтирі – майбутньою дружиною та матір’ю його дітей. Вона росла, навчалася піснями й танцями. Була однією з найкращих учениць у школі Грейса Огустіна. І, як усі на’ві, прославляє їхній зв’язок з Ейвою та іншими формами життя.

Сюжет фільму «Аватар-2» розгортається на тій-таки планеті. Джейк Саллі остаточно злився з тілом аватара народу на’ві і вважається героєм Пандори. Людство вдалося прогнати, але його повернення з колонізаторськими амбіціями – лише питання часу. Джейк і Нейтира кілька років живуть спокійним життям, народжують дітей. Тож у новому протистоянні між на’ві та людьми Саллі Джейк уже відчуває відповідальність за рідних, стає обережнішим, адже сім’я – понад усе. В цьому головний посил фільму.

Здається, він збурює увесь спектр емоцій: від здивування до гніву, від захопленості до огиди, від радості до сліз. Адекватний розвиток героїв та лиходіїв, цікаві конфлікти та несподівані відкриття. Персонажі не відпускають, вражає несподівана актуальність, перегук із сьогоденням, з подіями, що відбуваються у нашій країні. Всі закони життя і жанру доводять: загарбник завжди буде переможеним.

Для себе визначила плюси і мінуси фільму.

Плюси: неймовірна екранна візуалізація світу Пандори, спецефекти досягли найвищого рівня. Акторська гра вражає, не можна не відмітити сповнену емоцій міміку головних героїв. Захопливий сюжет. Чудовий дубляж українською.

Серед умовних мінусів картини – трохи незрозумілий фінал. Можливо, задля інтриги до наступної частини. Певна розтягнутість сцен; занадто багато бійок, вогню, болю – словом, екшену. Нові персонажі так і не розкрито як особистості. Що саме хотіли донести до аудиторії Джеймс Кемерон та співавтори сценарію Рік Джаффа та Аманда Сільвер разом з продюсером Джоном Ландау? Ймовірно, відповідь буде у наступних серіях медіа-франшизи.

На стадії постпродакшену перебуває «Аватар-3». Його знімальний процес розпочався 25 вересня 2017 р. у Новій Зеландії, одночасно з «Аватаром-2», і завершився наприкінці грудня 2020 року. Третій фільм презентуватиме новий агресивний клан на’ві, відомий як «Люди попелу», котрі живуть поблизу вулканів.

Вже знімається четвертий епізод, у попередньому виробництві «Ававатар-5», його прем’єру заплановано на 22 грудня 2028 р. Публіка вимагає видовищ. І Джеймс Кемерон знає, як їх творити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company