Бар з посмаком недомовленого

Коли дивишся іспанський комедійний трилер «Бар» режисера Алекса де ла Іглесіа, не покидає посмак недомовленого. Насправді за цим ховається набагато глибший сенс, ніж може здатися на перший погляд. І лише фінал стрічки розставляє усе на свої місця.

Дійство фільму відбувається зранку у звичайному, нічим не примітному мадридському барі. Та все кардинально змінюється, коли на вулиці застрелили його відвідувача. Та й ті, хто вийшов йому допомогти, теж знайшли свою смерть. Відтоді починається розвиток подій, потроху розкриваються таємниці, щоб зрештою все стало зрозумілим. Вимушене затворництво в барі, незбагненність очікуваного, страх за своє життя, епідемія – це лише дещиця того, що переживають кіногерої.

Сюжет динамічний, неочікувані його повороти тримають в напрузі до самої розв’язки. А режисерська ідея показати, як люди взаємодіють в екстремальній ситуації, актуальна як ніколи, в час нескінченних пандемічних навал. Те, як точно Алекс де ла Іглесіа зумів передати цю проблему ще у 2017-му, вражає.

Звісно, втілити режисерський задум було б неможливо без талановитих акторів: їхня гра не залишає жодних сумнівів якщо не у реальності, то у реалістичності цієї історії. Значущий внесок зробили й інші творці фільму: оператор, монтажист, композитор, художники…

Не обійшлося і без огріхів. Найбільшим, як на мене, є надмірне затягування сюжету. Проте ця вада нишкне перед явними перевагами і достоїнствами фільму.

Це кіно всерйоз «зачепило», схоже, перегляну його ще раз. Повчально спостерігати, як людина виявляє приховані сторони свого характеру, включно з «темними». І як заради виживання готова переступити через себе і власні моральні принципи. Також стає зрозумілим, що смерть робить усіх рівними.

Фільм точно вартий уваги, особливо нині. Але, гадаю, не слід його дивитися дітям до 13-ти років. Та й тим, хто надто близько до серця сприймає сцени жорстокості. Хай і виправдані за сюжетом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company