«БУБНИ КРУТІ!»

В сонній тиші чорнухинського села глухо бухкали якісь ритмічні звуки –  ніби хтось товк боби в гігантській калганці з декорацій «Кін-дза-дза». 

Пішли на звук – це був клуб, в ньому було життя, всередині було сиро, ветхо й прохолодно, але за другими дверима очам відкрилася жива зала. На сцені під ці затерті звуки щось робили п’ятеро дітей різного віку й зросту, з ними товклася бадьора жінка. Перед сценою стояв стіл – порізані на скибочки яблука, зворушливі кружки, розмальовані вишеньками, були наповнені чимсь фруктовим, і – коржики…

Коли ми зазирнули, «движ» завмер- жінка рвучко зупинила «гравіцапу», з якої гупала та музика, і кинулася назустріч.

Це була Наташа, завклубом- вона завсміхалася й стидливо прикрила рукою ряд золотих зубів.

– Це артісти, репетіруєм на восьмемарта: то я їм сладкий стіл зробила – заохочую. Треба буде людей поздравить… Всьо, треба до них бігти – бо діти ж…

 Вона зникла, і враз знову забухкали круті бубнівські звуки. Я так і не розібрала, що то був за «хеві-метал»…
Але зафіксувала новий підхід – «людей поздравить» ( а не «зі святом любві й краси»)

Я згадую його, з його «людей поздравить», коли подаю місцевому дядьку руку, –  а він її незграбно цілує. Дядько не з графів, звісно. Просто тут потиснути жінці руку –  ще «непонятне», як ніби ти якийсь не мужик, або ніби вона якийсь мужик… Руки теж тут раніше масово не цілували –  але вже прижилося: це ніби, коли простягне руку, все ж ставиш її на її “положене” місце. Але «харашо» до неї ставишся в цю мить.

«Бубни круті!» –  там є Наташа, яка в повному анабіозі сільського суспільного життя, «хеві-металом» тим здійснює одну зі своїх прекрасних жіночих функцій : пробуджує інтерес до життя, розводить «двіжуху», виманює зі сплячки.
Про саму суть Дня – так! –  ще треба б розказувать …

І я , і мої просвітлені співплемінниці мають не гребувати приїздити сюди й показувати приклад.

Все приживеться! Як цілування рук. Як щепа на дереві, які он почали вже підрізать, бо весна, «восьмемарта»! Тут із часом приживається все, якщо докласти трохи зусиль.
Бубни круті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company