ЧЕРЕПКИ ХЕРСОНЕСЬКИХ АМФОР…

Війська РФ прориватимуться з окупованого Криму до Херсонської області, щоб  пустити  дніпровську воду в Північно-Кримський канал. Такий спалах пригаслого багаття російської агресії спрогнозував командувач Військово-Морських Сил ЗСУ Олексій Неїжпапа.

Українська сторона активно готується до морської війни. Для потреб оборони виділено кілька земельних ділянок на узбережжях Чорного і Азовського морів. Підрозділи відпрацьовують не лише оборонні, а й наступальні дії. Олексій Неїжпапа нагадав, що комплекс «Нептун» із материкової України досягає севастопольської бази російського флоту.

Втім,  дуже швидко командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв поправив свого колегу. Мовляв, південна загроза  перебільшена, а контр-адмірал виходив із своєї оцінки  оперативної обстановки.

– На   даний час немає безпосередньої загрози вторгнення російських військ на територію України, в тому числі на Таврійському напрямку, – заявив Сергій Наєв.

Звернемо увагу на уточнення: «На даний час». Але й контр-адмірал Неїжпапа  не говорив, що Росія нападе з Криму вже сьогодні. Такий напад можливий в ближчому майбутньому. Для цього Москва перетворила курортний Крим на військовий півострів, дооснастивши його сучасним озброєнням, з тактичними ядерними зарядами включно.

Спекотне літо і брак води підштовхують Владіміра Путіна до радикальних дій. У свідомості багатьох росіян приєднання Криму сприймається, як особиста перемога кремлівського насельника. Та й сам Путін своїми численними візитами до окупованого півострова, різними інтерв’ю і заявами прямо  переконував у своїй «видающєйся» ролі. І ось тобі маєш: не «світова закуліса», не «кровожерливі бандерівці», а звичайна для українського півдня посуха перетворює золото перемоги на глиняні черепки. Чи може «собіратєль зємєль» спокійно пережити сонячний удар? Рейтинг Владіміра Кримського знову скотився до його докримського періоду.

Одним із передвісників перекопського наступу росіян стануть відновлювальні роботи на  Північно-Кримському каналі, який за шість років окупації втратив технічні можливості для транспортування дніпровської води. Навіщо командувач Об’єднаними силами дезавуював заяву свого колеги, можемо лише здогадуватися. Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Володимир Зеленський у своїх виступах вперто не називає Росію агресором, то, можливо, «страусовий вірус» поволеньки поширюється поміж військового командування?..

Нині три з восьми дивізій армії Росії розквартировані на кордоні з Україною, а ще три – у військових округах, які з нами межують. Одного-двох днів їм достатньо, щоб розпочати наступ на Лівобережну Україну. Супутникова розвідка підтвердила збільшення танкових підрозділів на військовій базі у Камєнськ-Шахтарському, що в Ростовській області. «Навіщо?» допитується колишній командувач сухопутних військ США у Європі Бен Годжес. І звертає увагу на вересневе навчання російських вояків «Кавказ-20». Також згадуючи про нестачу води в Криму.

«Абсолютною дурістю, штучним нагнітанням антиросійської істерії» назвав подібні заяви «язик Путіна» Дмітрій Пєсков. Реакція офіційного Кремля показова. Так зазвичай поводяться ті, у кого на голові загорілася шапка. Притьма насувають зверху ще одну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company