До метеликів в очах

У скляному боксі – біленька лялечка: ви помічаєте всередині якийсь  поштовх. Один, другий… Мить – і перед вами  метелик. Він ще безпомічний, ледве розгортає крильця, але вас уже вабить його яскраве вбрання…
Київський планетарій запрошує познайомитися зі ще однією планетою – «Планетою метеликів». Так називається виставка тропічних комах. До Києва їх доставили з Центральної Америки й Азії. Стрічають гостей, жваво тріпочучи крильцями, довірливо сідають  на долоні.  З метеликами можна сфотографуватися  чи залишитися з ними на весь день. Навіть придбати. Квадратних метрів, на яких розмістилася виставка, небагато.  Зате крилатий розмай, аж рябіє в очах. Ось Морфо: крильця в чорному облямівку а   посередині – разюча синь. Живиться соком перестиглих плодів, наприклад, бананів, та пошкоджених дерев. Довгим хоботком засмоктують його, злегка заброджений від тропічного сонця. А напившись, хмеліють і кружляють у поривних повітряних танцях.

Аж раптом в самісіньку гущу малих крилатих танцівників пірнає  пташка.  Небезпека! Але ж ні, це Троідес, золота птахокрилка! Розмах її крилець – півтора десятка сантиметрів.  Один із найбільших метеликів Південної Азії. А які у нього золотисто-жовті  нижні крильця! У дикій природі  Троідеса дуже важко знайти. Метелики ховаються в нетрях тропічних лісів, популяцію внесено до Червоної книги. А тут, в експозиції, до них можна навіть доторкнутися .

… На цій планеті мимоволі станете крилатими. Не вірите? Самі переконайтеся!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company