ІМПЕРСЬКА МАГІЯ 9 ТРАВНЯ

Кремлівський фюрер, поведений не лише на змовах, таємних та масових убивствах, морях людської крові, а й на нумерології, готує свій двір і свій покірний «народєц» до «празніка», що «порохом пропах», і до радості «со слєзамі на глазах».

Йдеться, звісно, про 9 травня – день, коли офіційна Москва грає з Красної площі на весь світ гулом і чадом парадної військової техніки і такими ж парадними військовими м’язами. Нинішній путлерівський «дранк на Київ» з параноїдальним баченням себе, великого імператора нової «есересерії», який 9 травня приймає «парад побєди» на Хрещатику, остаточно провалився. Тому загнаний звір, схоже, має намір перетворити 9 травня у «Дєнь «можєм павтаріть». Іншими словами, оголосити «спєцопєрацію» тим, чим вона є насправді, – війною. Про це пишуть і західні видання.

9 травня, відоме як День перемоги – це державне свято СРСР, а пізніше росії та деяких країн, що були під радянською окупацією. Попри те, що капітуляцію Німеччина підписала 8 травня і весь цивілізований світ саме в цей день вшановує пам’ять про героїв і жертв Другої світової. Втім путін живе за календарем свого духовного предтечі та вчителя тиранії Іосіфа Сталіна.

Нинішній «парад побєди» путінський режим доконче мав би провести під пропагандистським чадом «побєди над украінскімі нацистамі». Цей патріотичний екстаз підтримки рідного електорату вкрай потрібний кремлівським тиранам, зневаженим цілим світом.

Що це може означати для перебігу війни?

Якщо вірити західним аналітикам, російському військовому командуванню нині життєво необхідно досягти бодай видимості локальних перемог, щоб завуалювати провальні місяці «спєцопєраціі». «Він (путін) зможе заявити, що російська армія мала певні перемоги в Україні», – заявив Олег Ігнатов, експерт з «Crisis Group». – Він може спробувати використати цю дату, щоб зміцнити свою підтримку,.. проте важко передбачити, що саме вчинить росія та її президент».

У тому, що москва використає «празнік побєди» як привід для потужної пропагандистської атаки на Україну, не сумнівається і речник зовнішньополітичного відомства США Нед Прайспід. «Росіяни дійсно подвоїли свої пропагандистські зусилля, ймовірно, майже напевно, щоб відволіктися від своїх тактичних і стратегічних невдач на полі бою в Україні», – зауважив посадовець.

Російський план Б передбачає подвоїти зусилля наземних сил і зосередитися на захопленні більшої частини сходу України і найменш ймовірно – решти Чорноморського узбережжя.

Чи вдасться москві втілити ці плани до параду 9 травня? Очевидно, це той випадок, коли кремлівським паліям війни варто згадати напис на вході у Дантове Пекло, де вже давно чекають і їх: «Хто йде сюди покинь усі надії!». Українська армія переозброюється, в бойових умовах переходить на стандарти НАТО, її моральний і бойовий дух надзвичайно високі.

Втім і Україні ще рано бити у переможні тулумбаси: ворог частково знекровлений, але все ще сильний. І, як стверджують західні фахівці, найбільший виклик для нас іще попереду – будуть запеклі бої: росія намагатиметься закріпитися. Бодай на Донбасі та на півдні України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company