Кіно на партиципаторних засадах

Фастів, містечко на Київщині, має свою віковічну історію, традиції, культуру. І надихає талановитих людей. Таких, як журналіст і режисер Сергій Гордєєв. Знявши з однодумцями декілька робіт, Сергій плекав надію створити кіностудію «Фастів-фільм», екранізувати відомі літературні твори. Проте кінематограф – справа недешева: оренда техніки, костюми, декорації, а з меценатством в наш час геть сутужно…

На поміч зголосилися земляки, громада міста. Наприкінці 2016 року Фастівська міська рада затвердила програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)». Цим депутати підтримали і кінопроект Сергія. Отримавши грантові 150 тисяч гривень, Гордєєв за частину з них відремонтував приміщення, докупив нову техніку. І закипіла робота! До зйомок картини «Золото Палія», які розпочав у підвальному приміщенні місцевого палацу культури, долучилися понад 50 акторів-аматорів, переважно діти. Вкрай обмежений бюджет проекту давався взнаки: бракувало коштів на все, зокрема й на грим. А тим часом за три літні місяці зйомок й одночасно канікул юні актори так засмагнули, що без гримування стрічка просто втратила б сюжетну достовірність. Довелося фінальну сцену знімати вночі при світлі фар. Таким «режисерським ходом» вдалося приховати разючі зміни у зовнішності кіногероїв.

Прем’єрний показ «Золота Палія» відбувся у міському палаці культури. Фільм демонстрували неодноразово, тому кожен житель міг його побачити на великому екрані кінозалу, ще й безкоштовно. Режисер Гордєєв переконаний: перший досвід на знімальному майданчику придасться юним «кінозіркам», а, можливо, для когось стане справою життя.

Офіційно кіностудія «Фастів-фільм» відкрилася 11 травня 2018 року. Сценарії для своїх картин Сергій пише сам. Пояснює: вже на першому, сценарному етапі творення кінострічки мусить враховувати фінансове забезпечення та й місцеві реалії. А як же в кінематографі без кастингу! Загалом до «акторського цеху» «Фастів-фільму» відбирають юних артистів трьох вікових категорій, перед якими стоять різні завдання. Дітлахи молодшої групи, 8-ми-9-ти років, тільки вчаться працювати в кадрі, знімаються у коротких репортажах з місця подій. Діти середньої групи, 10-ти-14-ти років, уже знялися в короткометражці для фестивалю і готуються до роботи у 24-серійному проекті, зйомки якого проходитимуть в павільйоні. А найстарші працюють над повнометражною ігровою стрічкою, яка вийде на екрани наступного року.

Сергій Гордеєєв уже зняв понад тридцять робіт, чотири проекти – на стадії обробки відзнятого матеріалу. У листопаді на «Фастів-фільмі» розпочалися зйомки «зоряного серіалу». За сценарієм, написаним вже на два сезони вперед, на зорельоті після старту відбувається збій комп’ютерних систем. Це ускладнює політ на Марс та змушує головних героїв щосерії долати непередбачувані складні ситуації. Перші «космічні» серії тривалістю по 10-12 хвилин кожна покажуть ще нинішнього року. А режисер мріє повезти свій серіал на фестивалі.

Пояснює:

–  Треба, щоб про нас більше знали. Щоб нас визнали. Адже ми поки єдина громадська кіностудія в Україні, створена місцевим самоуправлінням. За бажання громади і для її духовного розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company