Коли пробило 1:23:45…

Відтепер найпопулярнішим телесеріалом в історії за версією платформи IMDb став фільм «Чорнобиль», відзнятий американський телеканалом НВО спільно з британською телемережею SKY. Швидко набрані шалені 9.6 за 10-бальною шкалою стали справді рекордними для таких рейтингових мірок.

Більше 30 років минуло з часу трагічного вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Страшне техногенне лихо забрало тисячі людських життів, не шкодуючи дитячих.  І хоча давно над реактором височіє саркофаг, а до Прип’яті добираються з усіх усюд нелегальні шукачі адреналіну, «стакери» та й «організовані туристи», учасники екстремальних Чорнобиль-турів, – людство з острахом вдивляється у пост чорнобильське майбутнє і  продовжує тривожитися старими проклятими запитаннями: «Як таке трапилося? Чому? Хто винен?»

Крейг Мазин, натхненник і сценарист «Чорнобиля», його колеги провели чимало часу в архівах, занурюючись у тисячі документів і свідчень, переглянули документальні зйомки. Автори художнього фільму від початку зауважували кожну найменшу деталь:  глядачі бачать на екрані достовірно відтворені події, реальні масштаби жаху.

Першу серію, що вийшла на екрани 6 травня, творці символічно назвали «1:23:45» – час вибуху атомної електростанції. Завершальна п’ята серія має назву «Вічна пам’ять»… Як запевняє Крейг Мазин, продовження серіалу не буде: сказано  найголовніше, а творчо розпливатися не дозволяє сувора правда життя. Документально розкрита тема у поєднанні з якісною зйомкою і чуттєвою грою акторів зробили «Чорнобиль» надрезонансною подією світового кіно. Як свідчить статистика пошуків,  з виходом серіалу на екран користувачі інтернету стали у десятки разів більше цікавитися самою Чорнобильською трагедією.

Втім, в процесі творення «Чорнобиля» не обійшлося без курйозів. У кадри потрапили пластикові вікна, яких на той час не було, або пам’ятник героям-чорнобильцям. Але найбільшого розголосу набув обурений коментар британської сценаристки Керли Мері  у «Twitter» через відсутність у фільмі темношкірих акторів. «Я просто розчарована тим, що чергове популярне шоу з величезним акторським складом вдає, ніби їх не існує».

Британка звинуватила авторів фільму у расизмі. У відповідь на неї посипалися насмішки та звинувачення у невігластві. Бо в Радянському Союзі, і в Україні зокрема, тоді темношкірі громадяни не жили. Але інтернет-сварка закінчилась вкрай несподівано. Знайшлося-таки архівне фото темношкірого солдата, який брав участь у ліквідації  аварії на Чорнобильській АЕС.

Ігор Хіряк народився у Харкові 1967 року, а через два роки його сім`я переїхала до російського Череповця. Проте хлопець служив в інженерних військах у Києві і 26 квітня на річці Прип’ять наводив понтонну переправу для евакуації мешканців. Отримав від командування військової частини грамоту. Для багатьох такий факт став несподіванкою. А ми зайве переконалися: хоча про Чорнобиль і сказано багато, але знаємо ми, на жаль, далеко не все.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company