Світовий легіон прихильників акторського таланту Леонарда ді Капріо нині торжествує: після п’ятикратних номінацій саме цьогорічна, шоста, на 88-ій за рахунком церемонії вручення найвищої відзнаки Американської кіноакадемії, принесла улюбленцеві мільйонів заповітну позолочену статуетку «Оскара» – за роль у фільмі «Той, що вижив» режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту, який теж удостоївся цієї високої нагороди – до слова, другий рік поспіль. Леонардо зіграв у цій стрічці мисливця, котрий, отримавши важке поранення, намагається вижити сам в лісі , ще й помститися за смерть сина.
Кращим фільмом року академіки назвали кінострічку «В центрі уваги» сценариста Джоша Сінгера і режисера Тома МакКарті. Фільм також переміг в номінації «Кращий оригінальний сценарій».
«Оскароносною» жіночою роллю стала робота Брі Барсон у кінокартині «Кімната».
Цілу колекцію – аж шість «оскарівських» статуеток! – зібрав постстапокаліптичний бойовик «Шалений Макс: дорога люті» режисера Джорджа Міллера: за кращу роботу художника-постановника, кращі костюми, кращий монтаж, кращий грим і зачіски, кращий звук і кращий монтаж звуку. Приз за кращі візуальні ефекти отримав фантастичний трилер Алекса Гарленда «З машини».
«Оскарами» за ролі другого плану відзначили Марка Рейленса, який зіграв радянського шпигуна в драмі Стівена Спілберга «Шпигунський міст», і Алісію Вікандер – за роль дружини першого в історії трансгендера у фільмі «Дівчина з Данії».
Традиційно впродовж церемонії оголошення переможців чергувалося з виступами зірок: Сэма Сміта з піснею Writings On The Wall з фільму «007: Спектр», визнаною цього року кращою, Та Леді Гаги – з піснею Til It Happens To You з документального фильму «Мисливські угіддя». Гостей церемонії розважали також герої фильму «Зоряні війни: пробудження сили» — роботи C3P-O, R2D2 і BB-8.
«Оскар» за кращий документальний фільм отримала стрічка «Емі» режисера Азіфа Кападіа про Емі Уайнхаус. Таким чином українська кінострічка «Зима в вогні» Євгена Афінеєвського, про 93-денний період зими 2013-2014 років, революцію і Євромайдан, залишилася без нагороди.
Втім слабкою втіхою тут для нас може бути хіба те, що Леонардо ді Капріо на четвертину українець: його бабуся – з Одеси.
Залишити відповідь