Мадіна: «Іноді твориш, іноді вмираєш»

Цей малюнок ілюстраторки та художниці Мадіни використав офіційний сайт жіночого журналу «ELLE Україна».
Мадіна народилася в росії, живе в Україні. Які в багатьох українців, її життя розділилося на «до» та «після»  війна принесла чимало болю та розчарувань.

– З вечора 23 лютого нам з подружками здавалося, що чуємо щось незвичне, – пригадує Мадіна. – Це видавав гул сміттєвоз, але від того все одно закралася якась тривожність.  А вдосвіт, о 5:14, прокинулася від вибухів. Спочатку спитала дівчат: чи чують вони щось, чи може це знов машина, але за хвилину зрозуміли: це війна. Почали літати безпілотники. Був шок, бо неможливо було в це повірити. Досі неможливо.

Ти народилася і доволі довго жила в росії, напевно там залишилися друзі, родичі. Як вони ставляться до ситуації в Україні?

– Зараз для них головне, щоб я була в безпеці. Інше – для нас заборонена тема, бо у кожного свій погляд. Але, звісно, вони проти війни та агресії.

Зараз ти закордоном. Відчуваєш підтримку місцевих? І чи скоро плануєш повертатися додому?

– Підтримка тут дійсно неймовірна. Всі одне одному допомагають. Повертатися в Україну хочу, але ще треба трохи почекати.

Попри віну, ти продовжила малювати, створювати ілюстрації. Важко морально зараз займатися творчістю чи це відволікає?

– Коли відволікає, а коли – навпаки. Все це дуже важко, іноді в роботі – спасіння, а іноді хочеться лежати і вмирати від того, що твоє тільки збудоване майбутнє більше не існує таким, яким його бачила.

Що у планах на «після перемоги»?

– Якщо чесно, зараз вже нічого не планую. Спочатку треба дочекатися цього моменту і не з’їхати з глузду.

В такій ситуації як Мадіна зараз опинилося багато людей. З початку повномасштабної війни мільйони українців вимушено залишили домівки. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, з 24 лютого кордон перетнуло майже 5,2 млн українців. Найбільше виїхало до Польщі 2,9 млн. У Румунії – 774094, Угорщині – 489754, Молдові 433214 особи. Словаччинаприхистила 354 329 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company