Мазепа – не «проклятий»

Анафема Гетьманові України Івану Мазепі ніколи не визнавалася канонічною Уселенським патріархатом. Про це в інтерв’ю виданню «Главком» заявив представник Вселенського патріархату на Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча).  

Владика Іов переконаний: Іван Мазепа помер як вірний Матері-церкві Вселенського патріархату. А церковне прокляття Москви  мало суто політичні причини як внутрішнє рішення Російської православної церкви. Анафему на гетьмана Мазепу було накладено 12 листопада 1708 року за наказом російського царя Петра I. Як покару за союз гетьмана зі шведським королем Карлом XII у час Великої Північної війни.

«Анафема не мала жодних віросповідних, богословських або канонічних причин», – зазначив архієпископ Іов. І пояснив, що 1709 року після першого руйнування московськими військами Запорозької Січі українське козацтво повернулося під юрисдикцію Константинопольського патріархату. Іван Мазепа разом з Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

«В еміграції у місті Бендерах Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату, – розповів владика Іов. –  Саме вони напучували його на смертному одрі, відпустили гріхи, а потім і відспівували. Його тіло було покладене в православній церкві містечка Варніци, яка перебувала в юрисдикції Вселенського патріархату, а потім його перепоховали в місті Галаці на Дунаї, у центральному соборі Свято-георгіївського монастиря. Місцевий митрополит відслужив заупокійну службу по спочилому гетьманові. Цей митрополит був ієрархом Уселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-церкві – Вселенському патріархату!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company