Мурал, народжений в «екстремальних» умовах

Чернігівці віднедавна милуються велетенським портретом  на стіні багатоповерхівки. Роботою бразильського художника Родріго Бранко. Мені стало цікаво: чому раптом у Чернігові, чому на стіні і як художникові творилося?

– Дуже сподобалося працювати у Чернігові, – пояснює митець,­­ ­­- ­­ Свою роботу я присвятив енергетиці українців. У творенні муралу неабияку роль відіграє оточення, довкілля, адже всі барви та звуки навколо немовби переливаються у картину, довершують її вид, визначають характер. Я отримував великий заряд енергії від людей, що проходили повз, вони дуже наснажували мене в роботі, заряджали позитивом, натхненням.

– Невже все склалося так ідеально? Не гальмували труднощі?

– Були, звісно, і пробеми. Найперше – не зовсім належне технічне забезпечення. Я звик працювати на сучасних підйомниках, де зазвичай є пульт управління… В Чернігові мені надали… автовишку з фахівцем. Заважав і мовний бар’єр, важко було пояснити «ліфтерові» куди мене переміщати. Та врешті все залагодили. Для мене це теж досвід –  праці в «екстремальних» умовах.

– Ви самі обирали «полотно»?

– Ні. Це вибір міської ради. Вони забажали, щоб мурал був не на центральній вулиці, щоб «ховався» у міському провулку. Я нітрохи не заперечував і навіть задоволений вибором.

– Зізнаюся: Ваш мурал дещо незвичний для нашого міста. Чому саме такий образ?

– За основу я взяв світлину українського фотографа, на якій був хлопчик з голубом. Дуже вона мені  сподобалась. Але, коли обирали що малювати, я запропонував декілька інших варіантів. Мені відповіли, що для цього міста це занадто прогресивно. І справді, багато місцевих, як я чув, не зовсім сприйняли мою роботу, казали, що вона не пасує загальній атмосфері стародавнього Чернігова. Проте скільки людей, стільки й думок. Я був готовий до цього.

– Які враження від Чернігова?

– Тут крута молодь, надзвичайно енергійна, доброзичлива. Коли я працював над муралом, кілька хлопців вмостилися неподалік і грали на гітарі. У такий спосіб, зізналися, вирішили підтримати, пожвавити мене. Ще мені дуже сподобалася загальна атмосфера: місто дуже гармонійне і заряджає позитивом. В історичному Чернігові прекрасна стародавня архітектура, відчувається дух давніх епох. Не втримаюсь і від емоцій кулінарних: ваші вареники – просто супер!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company