«МИ» БЕЗ «Я»

Президент України Володимир Зеленський через контрольовану більшість у Верховній Раді змінив уряд. Несподівано, бо ще вчора Кабінет міністрів був «цяця», а всяким критиканам нинішні насельники Банкової та Грушевського відповідали, що скоро, мовляв, ми заживемо, як вареники у маслі.

І ось громом із сонячного неба розкотистий прилюдний президентський наганяй: «Є враження, що економіка брала розгін, але спіткнулась і ризикує проїхатися обличчям по землі. За два місяці після нового року невиконання держбюджету майже шістнадцять мільярдів гривень. Тринадцять із них це провал надходжень від митниці. Бізнес приречено сигналізує, що контрабанда не зникла».   Хоча тут-таки, пояснюючи своє рішення відправити прем’єра з його Кабміном у відставку, Володимир Зеленський ошелешив депутатів і народ України прощальним реверансом: йому за Гончарука  «не соромно», бо той із командою «зробив найбільше з усіх урядів України». Але, мовляв, це мінус попередникам, а не плюс нинішнім.

Будьмо відвертими: «розгін» уряду «нових облич» забезпечили ті, хто, за визначенням нинішніх реформаторів, працював погано. Три роки поспіль за прем’єрства Володимира Гройсмана економіка нехай і повільно, але стабільно плюсувала. Нинішні котилися за інерцією. Проте інерційний запас вичерпався – почалося падіння промисловості. Воно, звісно, й раніше громадянам жилося не з медом, але тоді принаймні сяк-так зростали зарплати і пенсії. А нині? Знову наросли борги із зарплати перед шахтарями, пенсії проіндексувати «забули». То де ж той «кінець епохи бідності», який обіцяв шостий Президент зі своєю партією «слуг»? Скорше, навпаки – початок кінця.

«Ми повинні визнавати помилки», –  виголосив з парламентської трибуни Володимир Зеленський. Оце неозначене «ми», очевидно, дипломатично включає в себе і цілком означуване «я». Склад відставленого уряду формували в президентському офісі. І хоч маємо парламентсько-президентську республіку, депутатська монобільшість фактично не добирала кандидатур урядовців. Застереження нечисленної опозиції «переможці» до уваги не брали. Верховна Рада проголосувала за котів у мішку. Нинішній склад уряду теж комплектували з коліс,  за день до голосування дехто відмовився від запропонованої честі. Передбаченого Конституцією повноцінного обговорення претендентів на міністерські посади, їхніх програм ні в комітетах, ні у самій Верховній раді не сталося.

Новопризначений Прем’єр-міністр Денис Шмигаль обіцяє оприлюднити урядовий план дій ближчим часом. То за що, за які урядові пріоритети і реформи проголосувала Верховна Рада? Нічого не сказав про власне бачення розвитку економіки, подолання кризових тенденцій і Володимир Зеленський. Не означив завдання виконавчій владі. Але тут зрозуміло: у лютому на Мюнхенській безпековій конференції наш Президент зізнався перед світом, що не має часу думати стратегічно.

Одне зрозуміло: буде інакше. Якщо за Олексія Гончарука міністерства і відомства зшивали, то Денис Шмигаль, схоже, «реформуватиме» їх розпорюванням. Принаймні, знову з’явилося Міністерство молоді і спорту, кажуть про повернення Міністерства сільського господарства… Уряд  Олексія Гончарука обіцяв за п’ять років підняти економіку на сорок відсотків, але склав повноваження через півроку. За владної однопартійності й економічної турбулентності новопризначенці теж довго не засидяться.  Президент спише на них черговий економічний провал. Звично викресливши з їхнього «ми» своє «я».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company