Налички від Netflix

Компанія «Netflix» щороку дарує кінострічки, продовження яких чекають мільйони глядачів. Утім один серіал нещодавно викликав в Україні чималий суспільний галас.

Йдеться про серіал «Емілі в Парижі». Історія про кохання, моду та життя американки в столиці Франції загалом насичена стереотипами про країну та її «світову столицю краси». Елегантні жінки, маленькі цуцики та неймовірні французькі пейзажі дарують нам красиве екранне дійство. Проте перший сезон серіалу критики (передовсім французькі) оцінили, м’яко кажучи, більш ніж стримано. Режисера Даррена Стара звинуватили в ідеалізації міста.

Схоже, різка критика не зупинила буйну шаблонову фантазію творців, ті вирішили й далі притримуватися обраної концепції серіалу і в новому його сезоні лише додали стереотипів. Дали спокій Франції, зате взялися… за Україну. У четвертій серії другого сезону головна героїня Емілі знайомиться на курсах іноземної мови з українкою Петрою (дивне ім’я – чи не так? – авт.). Дівчата одразу піймали спільну «хвилю» та почали багато часу проводити разом. Життя у столиці моди неможливе без шопінгу. Отак мандруючи крамницями, кіногероїні опиняються в магазині брендового одягу. Там українка і цупить обновку. Дізнавшись про злочин, Емілі намагається присоромити Петру, просить її повернути речі до магазину. Та обурено відповідає: «Ти шо, здуріла, я не можу такого зробити. Мене за це депортують». Емілі вириває в неї крадене і йде до магазину сама…

У серіалі неодноразово і нарочито озвучується національність Петри… Ніби за сюжетом неодмінно мав бути парафраз: «крадійки та негідниці – українки». Соціальні мережі одразу вибухнули. Серіал отримав велику порцію хейту. Українські користувачі звинуватили творців у стереотипному зображенні європейок зі Східної Європи та у приниженні українок. Про скандал написав на своїй сторінці у Facebook Інститут масової інформації.

«Днями на Netflix вийшло продовження серіалу «Емілі в Парижі», де однією з персонажок стала карикатурна українка на ім’я Петра (?), яка краде в магазині речі та боїться депортації. Соцмережами вже прокотилася хвиля обурення через образливе зображення української жінки, а Мінкульт збирається написати листа в Netflix», — сказано у повідомленні.

Сказав своє слово і міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко: «В “Емілі в Парижі” маємо карикатурний образ українки, який є неприйнятним. А з іншого боку – ще й образливим. Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безкоштовно, бояться депортації? Так не має бути». Урядовець повідомив, що надіслав відповідного листа у Netflix.

Невдовзі стрімінгова платформа відгукнулася офіційною відповіддю, про що Олександр Ткаченко повідомив порталові «Dev.ua»:

«Відповідь Netflix стосовно образу українки в серіалі «Емілі у Парижі» достатньо дипломатична. Подякували за зворотній зв’язок. Але про занепокоєння українських глядачів зображенням українки почули. Домовились, що у 2022 році будемо у більш тісному контакті, аби запобігти подібним випадкам».

Хочеться сподіватись, що ці «тісні контакти» стануть справжніми запобіжниками. І колись дочекаємося від шанованого «Netflix» іншої історії. Без примітивних обивательських стереотипів та наличок. І без явного приниження з ознакою дискримінації за національністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company