НАЇЛИСЯ МИЛА…

Треба, щоб у голові не було ні крапелини лою, аби з власного глупства наїстися мила. Але ж  дурень з народної приказки налигався задурно, а наші політики-розумаки заплатили за той, даруйте, наїдок грубі гроші, щонайменше 60 млн. доларів. Купилися на гарнесенько загорнуте у лискучі обгортки, начебто то не мило, а якісь ласощі: «конті» чи «АВК» від рідного  бізнесу. Хто ж вони, наші Мартини, що за милу душу допалися до мила?

Колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс у суді заявив: їхні українські клієнти – Ахметов, Льовочкін, Тігіпко, Клюєв, Колесніков – переказали американському політтехнологу мільйони доларів із власних кіпрських рахунків. Нагадаю, що Манафорт тісно співпрацював з Партією регіонів, до якої  прибився після Помаранчевої революції. Його технології розбрату і розколу привели до президентства «двічі неосудне» єнакіївське диво.

На український політичний Олімп американця видряпав близький до Владіміра Путіна російський олігарх Олєг Дєріпаска. Він також разом із  колишнім депутатом від Партії регіонів Ігорєм Фурсіним позичили Манафорту на інвестиції в «мило» 17 млн. дол. Після скандалу про втручання Кремля у вибори президента Америки  знову засвітилися руки  Манафорта, який був членом виборчого штабу Дональда Трампа…

Поки що політтехнолога судять за ухиляння від сплати податків. Той же Рік Гейтс, який пішов на співпрацю з правосуддям, свідчить, що вони свідомо порушували закон. Так, замість 60 мільйонів, зароблених в Україні за майже чотири роки президентства Януковича, Манафорт задекларував лише 14…

Почувши звинувачення Гейтса,  наші олігархи притьма кинулися відмиватися і пускати мильні бульки. Борис Колесников прямолінійно заявив: «Брехня». У Ріната Ахметова відповіли, що платили Манафорту за ребрендинг компанії СКМ, а не за політичні оборудки Партії регіонів.

Мабуть, воно й правда. Тільки з поправкою на українські «миловарні реалії». Щоб не морочити голову з усілякими рахунками-платіжками, у нас працюють за спрощеною схемою: валізи з грошима пускають з рук в руки. Партійна каса Януковича ніколи не було порожньою. І наповнювали її не святий дух, не копійчані внески рядових членів, а акули донецького та близького до нього бізнесу. Чи могли стати осторонь партійного «общака» ті ж Ахметов з Колесніковим, Клюєв і Тігіпко з Льовочкіним і сотні інших «достойних» персон?

Розпоряджався партійною касою регіоналів двічі громадянин, Росії і України, давній товариш Манафорта, Костянтин Килимник, якого звинувачують у зв’язках із російськими спецслужбами. Оте «мило», яким запихалася  ненажерлива партійна сім`я Януковича і яким замилювали очі всім виборцям, було з російськими бактеріями, що роз’їдали українську державу, гнилою пухлиною розповзалися суспільним тілом.  Політтехнологія Манафорта проста до примітиву: розділяй і владарюй. Діли українців на  сорти, на тих, хто годує і об’їдає, на українськомовних і російськомовних, на патріотів і «бандерівців», на лівобережних і правобережних, на своїх і «казлів». Не шукати порозуміння, не об’єднувати суспільство спільними інтересами, не зшивати державу економічними проектами, не підіймати добробут громадян, а закликати до пошуку ворогів, одних нацьковувати на інших.

Йшлося не лише про внутрішню, а й міжнародну політику, яка б, на догоду Кремлю, посіяла недовіру до України. Так, за порадою Манафорта, демократичну опозицію звинувачували в антисемітизмі. Щоб посварити з Польщею, нашим тодішнім адвокатом в Євросоюзі, впадали істерику про «волинську різанину». Саме така «мудра» політика і призвела до тектонічних розколів нашого суспільства, вивівши на вулиці мільйони людей, які протестували проти ганебної практики Партії регіонів і Януковича. Чим і скористалась Росія: загарбала Крим, посунула вогнем і мечем на Донбас визволяти «рускоязичних». Привід для нападу Владіміра Путіна  сотворили рученьки американця Манафорта вкупі  з загребущими ручиськами недоукраїнця  Януковича, на гроші їхніх доларових міхонош. Олігархи платили мільйони доларів, щоб завести країну в прірву розбрату, відчинити ворота російському агресору. Таки справді – як дурні, до чортиків наїлися мила ще й нас нагодували.

Ось тези, з якими вже не Партія регіонів, а «Опозиційний блок» (яке їхало, таке й здибало) ішов у парламент на минулих виборах. Мовляв, ні уряд Яценюка, ні президент Порошенко не легітимні. Знайомі слова з пісні на мелодію кремлівського собачого вальсу. Або: лише політики з «Опоплоку» здатні зрозуміти мешканців Сходу (знову «услишать Донбас») і принести в Україну мир. Тобто, замиритися з Росією. А таке можливе лише за умови капітуляції, коли визнаємо Крим російським, а  Україну зробимо федерацією, щоб кремлівському людожеру було легше її шматувати.

За словами одіозного політика Вадима Рабіновича, на засідання «Опоблоку» Манафорта приводив Сергій Львочкін, колишній керівник виборчого штабу Януковича і колишній глава його адміністрації. Він же й «башляв» Манафорту за мило.

Партії регіонів немає, але замість неї на політичних угіддях вправно порається нинішня опозиція. З милом і без нього лізе в усі електоральні шпарини. Манафорт в американській в’язниці, а його справа живе. Хоча Януковичу і чималому гурту крадіїв добряче намилили шию та інші частини тіла, але ж санітарно-гігієнічним засобом регіонали вдосталь запаслися. А черга до публічно-кримінальної лазні все ніяк не закінчиться. Лише намилюй клієнта, додавай з жаром пару – і дубовим віником. З розмаху – по плечах, по спині і нижче…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company