Не «бітанга», але «босорканя»

Закарпатська співачка Аліна Паш виконує сольні пісні із етнічним мікcуванням – народним вокалом, з діалектами у формі реп-читки. Втім у власному музичному стилі співачка не обмежилася суто закарпатською тематикою. Більше того, її сміливо можна вважати одним із модних інфлюенсерів. 

Створення бренду, що ґрунтується на власних характеристиках та особливостях, буде у тренді творчих ринків на найближчі десятиліття, вважають фахівці. Тому Аліна Паш, вважаю, є живим прикладом вдалого просування себе, «селф-брендингу».

Її мистецький шлях почався з проекту «Х-Фактор». Проте, як сама зізнається, з неї ліпили щось, чим вона не була. Відчувши єством свій напрям у музиці, віднайшла й автентичний образ.

Bitanga («бітенга» – на закарпатському діалекті «нечесний хлопець») – перший трек Аліни Паш як справді  закарпатської співачки, осучасненої піснями-роздумами на тему національного вбрання. І цей образ, як свідчать навіть елементи вбрання, – навдивовижу динамічний.

Але вже другий переконує: її етнотематика – всеохоплююча, бо репрезентує не лише Україну…

Адаптація українського автентичного матеріалу та образу до зразків світового контексту, асиміляція індійських, мексиканських, турецьких, африканських та українських мотивів дозволяє Аліні, не відрікаючись від етнографізму, тримати постійну інтригу щодо своїх майбутніх образів.

Усі деталі її костюмів витримані між собою. Барви – яскраві, часто кольорових акцентів навіть кілька, але відтінки доповнюють один одного, та й належать до одного колірного типу (холодні-теплі й т.д.). І композиційно витримують єдиний стиль. Часто Аліна поєднує вільний крій  з цікавими фактурами та тканинами, що лише підсилюють ефект.

З виходом альбому «Пинтя» (з двох частин: «Пинтя: гори» і «Пинтя: місто») Аліна поринула до глибин власного коріння: від глобального, до конкретного. Від світу загалом, до любого Закарпаття, роду Пашів та легенди про місцевого Робін Гуда –  Пинтю. І витворила свій образ – Босоркані, відьми-чарівниці, яка навчити жінок України бачити й плекати в собі красу та жіночність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company