Не вписався у «суворі редакційні стандарти»

Інформаційне агентство «Associated Press» заявило, що звільнило свого репортера з питань національної безпеки Джеймса ЛаПорта. Він був відповідальний за випуск новин 15 листопада і того ж дня поширив неправдиву інформацію про падіння ракет на території Польщі.

Під час саміту G20 збройні сили рф завдали повітряного удару по території України. Дві ракети перетнули кордон Польщі і впали в населеному пункті Пшеводув. І Джеймс ЛаПорта, посилаючись на анонімного «старшого чиновника розвідки США», повідомив, що «російські ракети перетнули територію члена НАТО Польщі, убивши двох людей».

Світові медіа, пославшись на авторитетне агентство, поширили це фейкове повідомлення. Воно сколихнуло світ, викликавши масштабну тривогу: Польща є членом НАТО. Згодом офіційні особи Польщі та ЄС спростували інформацію «Associated Press».

Агентство провело внутрішнє розслідування і виявило факт порушення професійних стандартів репортером Джеймсом ЛаПорта. «Суворі редакційні стандарти та практика мають вирішальне значення для місії AP як незалежної новинної організації, – прокоментувала речниця агентства Лорен Істон. – Якщо наші стандарти порушуються, ми повинні вжити заходів, необхідних для захисту цілісності новин. Ми не приймаємо ці рішення легковажно, і вони не ґрунтуються на поодиноких інцидентах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company