ОДНА, АЛЕ ВЕЛИКА

Півтора століття тому українець Микола Гоголь писав, що в Росії дві біди: дурні і дороги. Схоже, з часом російські біди лише множаться. Окупувавши Крим, Росія принесла на півострів нові проблеми і старі лиха… Вступивши в нерівне суперництво з Миколою Васильовичем, така собі Наталія Поклонська помножила нещастя Криму, назвавши свої «пріоритети»: «хаотичну забудову, екологію, невирішене питання збереження лісів і високі ціни». Ймовірно, відсутність води або розкрадання разом з місцевими липкорукими дурнями бюджетних грошей  вже не створюють  проблем. З ними поріднилися.

Що ж до класиків, то, схоже, Поклонська має про них таке ж уявлення, як і кримські учениці початкових класів. У неї вигаданий Чацький з комедії Грибоєдова «Лихо з розуму» заговорив іншими словами і став… реальним полководцем Суворовим. Російське солдафонство знайшло ще одну голову для прописки. Наша Няша чого тільки не читала!  Не читала не лише Грибоєдова, а й Гоголя. Бо інакше сиділа б мовчки у своїй Держдумі, де, як видно, геть необов’язково і навіть шкідливо думати. Щоб, боронь Боже, ніхто, слухаючи її дуркуваті патякання, не згадав Собакевича з «Мертвих душ», який вказує  серед місцевого товариства лише на одну «порядну людину» – прокурора, «та й той, якщо сказати правду, свиня»…

Але повернімося до проблем українського півострова за версією Поклонської. Говорячи про «хаотичну забудову узбережжя», вона забуває, що вчора – як «майже прокурор» Криму – була зобов’язана припиняти подібні порушення. Але ж не припиняла. Мабуть тому, що так само «глибоко» освоїла  кодекси, як і російську класику. А можливо, справа ще й  тім, що після захоплення   Аксьоновим і іншими гопниками влади, у Криму почався переділ власності, «віджимання» ласих шматків узбережжя. Хіба забули кримці про бандугруповання «Сейлем» та одного з його «братків» Сергія Аксьонова? Бандитські війни середини дев’яностих знову повернулися до Криму. Чи не в усіх примітних курортних центрах навесні і влітку мешканці протестували проти захоплення прибережних земель і пляжів. 75-річний житель Ялти, який працював свого часу заступником мера, Олександр Стрекалін на початку вересня помер в лікарні через два дні після спроби самоспалення. Власним життям він намагався захистити своє кафе від знесення. Законної управи на «братків» немає. Бо кримська влада сьогодні – це старі рекетирські мордяки «гоблінів» упереміш із гарненькими мордочками нових «няш-маш».

Є ще у Наталії Поклонської «дві проблеми в одній»: екологія і збереження лісів. Під екологією вона має на увазі злив каналізаційних нечистот у море і утилізацію побутового сміття. При цьому кримські гопники, зазвичай, нарікають на Україну: мовляв, всі проблеми лишилися їм «у спадок».  Не знаю, як було на Південному узбережжі Криму до окупації, але людське лайно в морі точно не гойдалося, як нинішнього літа в Ялті та інших містах. До речі, ялтинській каналізації – понад 120 років, і з’явилася вона, як і в Одесі,  та Києві, раніше, ніж у Москві та Петербурзі …

Знову ж таки, торкаючись каналізаційних нечистот, Поклонська намагається заховати головну проблему, створену нинішніми кримськими дурнями. Відмовившись платити Україні за постачання дніпровської води, кримське бандугруповання при владі вперто перетворює півострів у зону екологічного лиха. Буріння водних свердловин ведеться сьогодні скрізь. Але воно призведе до засолення ґрунтів, зробить значні території  непридатними для землеробства. Вчені не раз попереджали про такі наслідки, але хіба дурень дослухається до мудрих порад?

– Зараз немає статті «спекуляція», але відгомін цього явища, на жаль, є, – заявила Наталія Поклонська про причини ще однієї кримської біди – дорожнечі. Знову будуть судити за спекуляцію?!  А може варто розібратися в причинах нестачі харчів? Крим навіть у благополучні українські часи не забезпечував себе продовольством. Позбувшись зрошення, сільське господарство буде і надалі нидіти. Що робити? Підказати можна, але навіщо? Кримські розумники  спершу коять, а потім чухають потилиці.

Поклонська соромливо замовчує про інші серйозні проблеми, наприклад, про нестачу електрики. «Влада» Криму не може забезпечити стабільне постачання електроенергії і попереджає про зимові відключення. Хоча траплялися вони і влітку.  Говорячи про одні проблеми, замовчуючи інші, сьогочасні кримські отамани-самозванці  лише демонструють свою безпорадність і войовничу безграмотність. У Росії і Криму не чотири, не дві, а одна, зате дуже велика біда… Як каже їхній фольклор – «горе-злосчастье».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company