ПАНАМСЬКИЙ «БЕМЦ» І «УКРАЇНСЬКА ДВАДЦЯТКА»

Двадцятеро осіб, пов’язаних з Україною, стали фігурантами гучного міжнародного журналістського розслідування про власників великих офшорів. Значна кількість документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, яка займалася реєстрацією офшорів, виявилася в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, а видання передало їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP). На даний момент з 20 українців опубліковано матеріали про трьох людей, пов’язаних з Україною: Президента Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммада Захура – британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні. У статті про Захуре повідомляється, що він був фігурантом кримінальної справи про газову корупцію. У цій справі фігурували колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко і майбутній Юлія Тимошенко, а також компанія «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ).

До речі, за свідченням директора Національного антикорупційного бюро України, лише в 2014 році українські держпідприємства вивели в офшори 110 млрд грн.

В матеріалах ICIJ, зокрема, йдеться і про те, що  Петро Порошенко ще не передав свої активи в «сліпий траст», як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створено три офшорних компанії. Представники Президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу. Також із результатів розслідування ICIJ з’ясувалося, що мер Одеси Геннадій Труханов має російське громадянство і володіє 20 офшорними компаніями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company