Поза «Мавкою…»

2022-й рік довів: українська кіноіндустрія розвивається. Попри все…

До прикладу, довгоочікувана «Мавка. Лісова пісня». Понад 7 років роботи над стрічкою і прем’єра за менш ніж місяць від початку повномасштабної війни на теренах України.
Справжній шедевр, створений за мотивами культового твору Лесі Українки, став найкасовішим українським фільмом: її збори сягнули 164 млн грн. «Мавка» й досі не сходить із великих екранів. На думку авторів, ліпшого часу для презентації годі було чекати, адже одна з місій проєкту – захист культурних цінностей. У фільмі так органічно поєднано національну візуальну символіку, природні мотиви й елементи міфології. Ретельно дібрали й музичний супровід. Оригінальний саундтрек поєднує віночок фольклорних українських мелодій в сучасних аранжуваннях.

Безумовно, «Мавка. Лісова пісня» є справжнім проривом в царині українських мультфільмів, та й кінематографа загалом, проте згадаємо й інші українські стрічки для малечі, варті глядацької ваги.

«Козаки»

Справжній ветеран серед українських мультфільмів. Серії, на яких росли покоління. З моменту виходу першої серії «Як козаки куліш варили» минуло вже 56 років, тож персонажі стали своєрідним народним символом. Мультфільм отримав настільки сильну прихильність, що аж у 2018 році вийшло продовження пригод трьох козаків «Козаки. Навколо світу». Спочатку відроджені козаки грають у футбол у 26-ти країнах (по одній на кожну серію). Пізніше додалися ще три серії, де футбол зник, але лишилися мандри. Коали, Дракула чи Лохнеський монстр – з ким би не стрілися герої, з будь-якої ситуації виходять гідно та з гумором.

«Як Петрик П’яточкин слоників рахував»

Усім знайомий персонаж Петро П’яточкин. Непосидючий рудоволосий малюк, котрий уві сні потрапляє до Африки і стає вихователем слоненят. Чудовий, дотепний та повчальний український короткометражний мультфільм для малечі, що свого часу став культовим.

«Микита Кожум’яка»

Не менш легендарним персонажем українського кінематографа та й культури загалом є Микита Кожум’яка. Анімація в екранізації цієї казки стала на рівень вище за попередні, часів радянщини, мультфільми: повнометражна, з діалогами, розвитком сюжету. Головний герой Микита – син славного українського богатиря, котрий намагається врятувати світ від повернення свого ворога – злого дракона. Утім стрічка вчить, що силою не все зарадиш.

«Капітошка»

Мультфільм, від якого так і віє добром та дитинством. Історія про дружбу веселої краплинки чистого літнього дощу та Вовченяти. Там, де з’являється Капітошка, розпускаються квіти, листя і трави. Саме Капітошка приносить дружбу у будинок Вовченяти і допомагає йому зрозуміти, хто він є насправді.

«Пригоди Котигорошка»

Сюжет мультфільму базується на українських народних казках і міфах, які знайомлять дітей зі спадком нашої культури. Юним глядачам цікаво навчатися в ігровій формі, а дорослим – згадати давно забуті історії та поринути у ностальгію.

* * *

У цій добірці є усе – від класики минулого століття і до сучасних 3D мультфільмів українських авторів. Отже, дітям можна відволікатися від важких реалій сьогодення, а батькам – знайомити малечу з національним культурним надбанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company